BIST 1.441
DOLAR 8,24
EURO 10,03
ALTIN 484,96
HABER /  GÜNCEL

Çok yoğun kar geliyor 36 ili vuracak son hava durumu

Meteoroloji yeni hava durumu açıkladı. İstanbul, Ankara ve Kocaeli başta olmak üzere 25 Ocak Çarşamba günü çok yoğun kar geliyor. Son hava durumu raporuna göre sıcaklık 10 derece birden düşecek.

Abone ol

İSTANBUL VE Ankara başta olmak üzere 36 ilde hava durumu alarm veriyor. Meteoroloji'den yapılan art arda açıklamalara göre bugün normal seyreden sıcaklıklar yarından itibaren 10 derece birden düşecek.

Düşen sıcaklıklarla birlikte başlayacak karla karışık yağış akşam saatlerinde yerini kar yağışına bırakacak. Yoğun şekilde sürecek olan kar yağışı ile birlikte 20 cm kar kalınlığı bekleniyor. Yoğun kar yağışının beklendiği 36 iller şöyle: Edirne, Kırklareli, Düzce, Bilecik, Kütahya, Uşak, Burdur, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir, Bolu, Ankara, Karabük, Çankırı, Kırıkkale,Kırşehir, Çankırı, Karabük, Kastamonu, Çorum, Yozgat, Sivas, Tokat, Amasya, Gümüşhane, Erzincan, Bayburt, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Hakkari, Van, Ağrı, Kars, Ardahan

AKOM'DAN UYARI

AKOM'dan İstanbullular için bir uyarı daha yapıldı. AKOM'dan yapılan açıklama, "Yurdumuzun Çarşamba günü Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. İstanbul'da perşembe kar başlayacak" denildi. Ayrıca, "Kar yağışının yoğun olduğu günlerde toplu ulaşım araçlarını kullanın" uyarısı yapıldı.

İSTANBUL'DA ÇARŞAMBA SABAHI KAR BAŞLAYACAK

5 Ocak 2017 Çarşamba günü balkanlar üzerinden gelecek soğuk hava ile birlikte yağışların yurt geneline yayılacağı; Doğu Karadeniz kıyıları, Orta Akdeniz ile Iğdır dışında yağış meydana geleceği, yağışların Kıyı Ege ile Marmara’nın güneybatısında kuvvetli yağmur ve sağanak, İç Ege, İç Anadolu’nun kuzeyi, Doğu Anadolu ve Karadeniz’in iç kesimleri ile zamanla Marmara bölgesinde kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

26 Ocak Perşembe, 27 Ocak Cuma ve 28 Ocak Cumartesi günleri soğuk ve yağışlı sistemin Marmara’nın batısı ile Kıyı Ege dışında ülke genelinde etkili olmaya devam edeceği, yağışların Akdeniz kıyı kesimi ile Güneydoğu Anadolu’nun güneyinde yağmur diğer yerlerde kar şeklinde olacağı bekleniyor.

İstanbul’da Çarşamba sabaha karşı yağmur şeklinde başlayacak yağışın öğleden sonra kentin batısında Silivri-Çatalca hattında akşam saatlerinden sonra ise il genelinde karla karışık yağmur ve kar yağışına geçeceği ve Cumartesi günü akşamına kadar aralıklarla etkili olacağı ve yerde 10-20 cm civarında örtü ve yükseklik yapabileceği tahmin ediliyor.

ANKARA'DA CUMA GÜNÜNE KADAR KAR VAR

Ankara’da kar yağışının Çarşamba günü sabah saatleri ile akşam saatlerinde meydana geleceği ve Perşembe akşamına kadar devam edeceği Cuma günü etkisini azaltacağı tahmin ediliyor.

Soğuk ve yağışlı sistemin 29 Ocak Pazar günü doğu bölgelerimizde etkili olmaya devam ettikten sonra yurdumuzu terk etmesi bekleniyor.

ANKARA HAVA DURUMU

SICAKLIK 10 DERECE BİRDEN DÜŞECEK

Halen mevsim normalleri civarında seyretmekte olan hava sıcaklıklarının Çarşamba günü Marmara Bölgesinde ve önümüzdeki hafta başına kadar yurdun kuzey ve iç kesimlerinde hissedilir derecede (8 ila 10 derece) azalarak mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Önümüzdeki günlerde meteorolojik açıdan kuvvetli hava olaylarının yaşanacağı (Kuvvetli sağanak yağış, yoğun kar yağışları, ani sıcaklık değişimleri, kuvvetli buzlanma, don vb) beklendiğinden, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları; Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınlayacağı güncel günlük rapor ve meteorolojik uyarıları takip etmeleri önem arz etmektedir.

BOLU HAVA DURUMU

KOCAELİ HAVA DURUMU

ÖNCEKİ HABERLER
Aylin Nazlıaka'dan bomba MHP'li kelepçe iddiası
Anneler Günü için süper fırsatlar!
Şanlıurfa’da 5 canlı bomba yakalandı!
Numan Kurtulmuş'dan flaş referandum açıklaması
Yakalanan terörst itiraf etti! Savcı saldırısına da ben gerçekleştirdim
Genç kadına tecavüz ettiler üstüne Facebook'tan yayınladılar!
Astana'da son durum! Türkiye Rusya ve İran anlaştı
Koyun otlatırken 2 bin yıllık tarih buldu
Dolar kaç TL 24.01.2017 faiz kararı dolar kurunu nasıl etkiler?
Beşiktaş saldırısında şoke eden ayrıntılar bu kadın kim?
Yorumlar