BIST 1.408
DOLAR 8,06
EURO 9,67
ALTIN 460,38
HABER /  GÜNCEL

CİZRE'de bulunan tünelin ucu bakın nereye çıktı

CİZRE'de güvenlik güçleri, bir evde PKK'lı teröristlerce kullanıldığı değerlendirilen tünel buldu

Abone ol

ŞIRNAK'ın CİZRE ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarını sürdüren güvenlik güçleri, bir evde teröristlerce kullanıldığı değerlendirilen tünel buldu.

Selden korunmak amacıyla yapılan su tahliye kanallarını kaçmak için kullandıkları, evlerde kazdıkları tünellerle bu kanallara ulaştıkları anlaşıldı.

SIZMA VE KAÇMA AMAÇLI TÜNELLER
 
Şırnak'ın Cizre ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerince evde yapılan aramada teröristlerin sızma ve kaçma amacıyla kullandığı değerlendirilen tünel bulundu.

Cizre'de teröristlere yönelik "Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Burak Demirci Operasyonu" devam ediyor. Sur ve Cudi mahalleleri arasındaki dar bölgede sıkışan teröristlerle güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar sürüyor.

Çok sayıda terör örgütü mensubu, silahlarını bırakarak ilçeden kaçmaya çalışıyor.

GÖZALTINA ALINAN ŞÜPHELİLER: GEÇMEK İÇİN İLÇEYE GELDİK

Aralarında üniversite öğrencilerinin de olduğu bazı şüphelilerin gözaltına alındığı, bu kişilerin çoğunun benzer ifadeler kullandığı, akraba ziyareti ya da gezmek için ilçeye geldiklerini söyledikleri öğrenildi.

Terör örgütü mensuplarınca Cudi Mahallesi'nde "hücre evi" olarak kullanılan evde ilçeye sızma amaçlı kullanıldığı değerlendirilen tünel bulundu.

TÜNELİ VANTİLATÖRLE HAVALANDIRIYORLAR

Evin odasında açılan yaklaşık 2 metre genişliğindeki tünelin, vantilatörle havalandırıldığı belirlendi. Terör örgütünün dağ kadrosundaki teröristleri ve silahları tüneli kullanarak ilçeye soktuğu, operasyonun sonuna doğru sıkışan terör örgütü mensuplarının tünelden kaçtığı tespit edildi.

KAÇMAK İÇİN SU TAHLİYE KANALLARINI KULLANIYORLAR

Teröristlerin, selden korunmak amacıyla yapılan su tahliye kanallarını da kaçmak için kullandıkları, evlerde kazdıkları tünellerle bu kanallara ulaştıkları anlaşıldı.

ÖNCEKİ HABERLER
PKK'ya büyük darbe! PKK'lı yönetici öldürüldü
Survivor'ı bekleyen büyük tehlike Acun Ilıcalı ne yapacak
FEMEN yine soyundu Ruhani'ye şok protesto!
Aydın Doğan'a kötü haber! Savcılık kararı çıkardı
Erdoğan'ın sözleri Gülen'i hiç etkilemiyor!
Suriyeli kadına fuhuş yaptırırıken basıldı!
Tuğçe Kazaz bu kez de Putin'e çattı
Habertürk yazarı yazdı: Teşekkürler Sayın Soylu!
Ahmet Türk'e o talimatı Öcalan vermiş!
PKK’nın 6 gözlü mağarasından çıkanlar hayrete düşürdü
Yorumlar 3 yorum