HABER /  DÜNYA

Çipras'ın 480 dolarlık kalemi

Yunanistan ekonomik krizle boğuşurken, yeni Başbakan Çipras'ın 480 dolarlık kalemi sosyal medyada çok konuşuluyor

Erken genel seçimle Yunanistan'ın yeni başbakanı olan SYRİZA partisinin solcu lideri Çipras Aleksis'in kullandığı 480 dolarlık kalem, sosyal medyada çok konuşuluyor.

Yunanistan’ın yeni lideri Alexis Çipras’ı zor günler bekliyor. Avrupa merkez bankası’nın Yunan tahvillerini kabul etmemesiyle birlikte Yunanistan’ın üzerindeki kara bulutlar çoğaldı. Öte yandan ülkede şu sıralar en çok konuşulan konulardan biri Yunan Başbakanı Çipras’ın resmi evrakları imzalarken kullandığı Meisterstück Platinium Line Legrand Ballpoint Pen isimli kalem.

'YUNANİSTAN ŞANTAJA BOYUN EĞMEZ'

480 dolardan (1150 lira) satılan bu lüks kalem asgari ücretin 690 euro olduğu Yunanistan’da çok konuşuluyor. Tasarruf için devlet bünyesindeki makam otomobillerini satacak olan Çipras’ın pahalı kalem kullanması sosyal medyada da konuşuldu. Çipras dün ise AB’nin Yunanistan’a yönelik politikalarını eleştirdi. “Yunanistan şantaja boyun eğmez” diyen Çipras, "Yunanistan hiç kimseden emir almaz, hele e-posta yoluyla... Bir haftada krizin beş yılında kazanamadığımı kadar müttefik kazandık" şeklinde konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Canan Karatay açıkladı içliköfte yiyin çünkü..
İlk ders okul sütüyle başlayacak
AK Partili vekilden bomba HDP yorumu!
Dolar ve altın fiyatları dolar/tl fiyatı 2.46'yı aştı
Papa'dan yumruktan sonra 'tokat' onayı
Millet Kütüphanesi üyelik ücreti kaç para e devlet girişi
Yorumlar 1 yorum