YAZARLAR

CHP'nin kötüsü, Meral Akşener'in 'İYİ'si!

Tayyip Erdoğan, İstanbul Belediye Başkanlığı dahil, siyaset yapma hakkı gasp edilen bir siyasetçidir. Gezi, 17-25 Aralık ve en nihayetinde 15 Temmuz kahpe darbe girişimi. Türlü kancıklıklara yolunu kestiler, yürüdüğü yola taş koydular Tayyip Erdoğan'ın.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideriBahçeli'nin el ele verip, MeralAkşener'in yoluna 24 Haziran engelini döşediğine yönelikyaygın bir görüş var.
Şiir okuduğu için hapsedilen...
Tayyip Erdoğan, İstanbul Belediye Başkanlığı dahil, siyaset yapmahakkı gasp edilen bir siyasetçidir. Gezi, 17-25 Aralık veen nihayetinde 15 Temmuz kahpe darbe girişimi. Türlükancıklıklara yolunu kestiler, yürüdüğü yola taş koydular TayyipErdoğan'ın. Hiçbir şey fayda etmeyince, bu ülkeninmühimmatıyla onu imha etmeye kalkıştılar. Şimdi sorarım;bu kadar haksızlığa maruz kalmış Tayyip Erdoğan, sırf kendisinerakip olacak diye.. ya da MHP'ye zarar verecek diye, MeralAkşener'e bu haksızlığı yapar mı?
Tayyip Erdoğan'ınböylesi bir haksızlığa razı olacağına toz zerresi kadar ihtimalvermiyorum. Ayrıca, Tayyip Erdoğan'ın böyle birengele ihtiyacı da yok. Zira, önünde engel yok. Kendisiyle enazından ikinci turda yarışabilecek bir rakip yok. 
O yüzden...
Siz twitter da dolaşan sahte yazışmalara... kol gezen fitne vefesata kulak asmayın. İYİ Parti'nin seçime katılmama gibibir derdi yok. Meral Akşener, uzun zamandır il il ilçeilçe dolaşarak bu seçime hazırlık yapıyordu. Yıllardırsırtını yüzde 25'e dayayan siyasetçiler gibi yan gelipyatmıyordu. Başarılı olmak için emek verdi, veriyorhâlâ. 
Akşener'in emeğine birileri işgüzarlık olsun diye çomak sokmayakalkarsa, hem vallahi hem billahi günün sonunda en kârlıçıkacak kişi yine Akşener olacaktır. İYİ Parti'nin 24Haziran seçimlerine katılmasına her kim engel olursa...yeminle kazanan Akşener olur, engel koyanlardeğil..
Aman ha, gözümüz "Akşener'i engelleyeceğim" diyegözünü karartan "Pargalılar"ın üzerinde olsun!Olsun ki, kazancımız bol ve bereketli olsun! 
Haydi hayırlı olsun! 

CHP'NİN KÖTÜLERİ

İstanbul Belediye Başkanlığı dahil, siyaset yapma hakkıgasp edilen...
Türlü kancıklıklarla, yolu kesilmek kesilen... hiçbir şey faydaetmeyince, öldürülerek durdurulmak istenen  TayyipErdoğan'ın böylesi bir haksızlığa ortaklık edebileceğine tozzerresi kadar ihtimal vermiyorum. 

24 Haziran tarihi CHP lideri KemalKılıçdaroğlu'nun hoşuna gitmiş olmalı ki uzunca birHaziran güzellemesi yapmış dünkü konuşmasında:
- Haziran'da iyiler kazanır kötülerkaybeder!
Kemal bey hayli iddialı konuşuyor.
"Biz kazanacağız" diyor...
CHP'nin Cumhurbaşkanı adayının kim olacağıbelirsizliğini korurken, Kemal Kılıçdaroğlu'nunkazanmaktan söz etmesi, iyi ile kötüyü bir birinden ayırtetmesi ne hoş değil mi? 
Peki...
Ya kazanamazlarsa...
Ya CHP bir yenilgi daha tadarsa...
Ya iddialı konuşmasına rağmen Kemal Bey'in dedikleriçıkmazsa...
Ya AK Parti geçmişteki başarılarını tekrarlarsa...
Ya Tayyip Erdoğan daha ilk turda Cumhurbaşkanıseçilirse...
Haziran'da çiçekler açmamış mı olacak?
Kemal Bey'e göre, kötüler Haziran'dakaybediyormuş!
Bence de iyi olan kazansın da...
CHP'deki kötüler, daha şimdidenkendini belli etmeye başladı. 
DidemErgin...
Öztürk Yılmaz... ilk iki isim.
Gerisi gelir, gelecek... Kemal Kılıçdaroğlu "kötüadam" olmayı göze alamıyor. Bu yüzden topu partisininyetkili kurullarına atıyor. CHP'nin yetkili kurullarının alacağıkarara göre, CHP'nin diğer kötüleri bir bir ortayaçıkacak. 
Bekleyip görelim!

ABDULLAH GÜL ADAY OLACAK MI?

Abdullah Gül, bir çok konuda hoşnut olmasa da,kapısına zaman zaman dikilen Erdoğan karşıtı kesime fırsatvermedi. Şimdi son reddeye geldik, herkes Gül'ün aday olupolmayacağını merak ediyor. 
Saadet umutlu...
Saadet kadar CHP de umutlu.. 
Hatta HDP bile umudunu Abdullah Gül'e bağlamışdurumda!
Peki...
Gül ne yapacak? 
Tayyip Erdoğan'a rakip olacak mı?
Edindiğimbilgiye göre, ısrarlara rağmen Abdullah Gül'ün düşüncesi değişmişdeğil. Yani, Saadet başta olmak üzere, CHP, HDP ve bilimumTayyip Erdoğan düşmanı kim varsa, boşa umutbesliyor. 
O halde, başlıktaki soruya kesin ve netcevap verelim.
Abdullah Gül, hiçbir şartta Erdoğan'a karşı rakip olmayacak!
Nokta!

Yorumlar32 yorum