BIST 2.011
DOLAR 13,47
EURO 15,27
ALTIN 793,59
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP'li Tarhan Erdoğan'a sert çıktı

Taksim Gezi Parkı gösterilerini değerlendiren CHP'li Tarhan'ın hedefinde Başbakan Erdoğan vardı.

Abone ol

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, ”Bu adamın sabıkası var. Halkı kin ve nefrete sevk etmekten daha önce sabıkası var. Cezaevi’nde de bu yüzden yattı” dedi.

Bu akşam Giresun’da Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanlığının CHP’de Milletvekilliği, Belediye Başkanlığı, il ve ilçe Başkanlığı ile Kadın ve Gençlik Kolları Başkanlığı yapmış kişilere yönelik düzenlemiş olduğu Plaket Töreni ve Dayanışma Gecesi’ne katılan Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan yaptığı konuşmada Başbakan Erdoğan’ı eleştirdi.

"Başbakan çıktı dedi ki ne yaparsanız yapın biz yapacağız,üreteceğiz dedi" diyen Tarhan,”Başbakan ne üretti ikinci gün gördük çadırlar yakıldı ve sadece gaz ürettiklerini gördük. Metreküplerce gaz o çocuklarımızın yüzüne boca edildi. Bizi yöneten bu adam ağaçların, insanların sahibi gibi görüyor kendisini. Böyle davranıyor. Yıkacağımda, yıkacağım diyor. Mızıklanıp duruyor. Başbakan mızıklandıkça, direttikçe iktidarının lüzumsuzluğu da aslında ortaya çıkıyor. Mecliste de söyledim, lüzumsuz yanan lambaları annelerimiz bize söndürmemizi söylerdi. Bence bu lambayı söndürmenin zamanı geldi”dedi.

“DEMOKRATİK TALEPLER FÜZE RAMPALARI OLSA İDİ KABUL EDERDİ”
Başbakan, "Demokratik talepler olsa bunlar karşılanır, bunu yaparız demiş" diyen Emine Ülker Tarhan, ”Yani daha çok AVM, Füze Rampası, savaş çığırtkanlığı, imam hatip, daha çok çocuk, din istismarlığı, beton yurtta beton,dünya da beton olsa bu talepler eminim karşılayacaktı. Ağaç, doğa, dereler, özgürlükler ve adalet talepleri ise anarşist çapulcuların işi ona göre. Ona göre sadece çapulcu işi” dedi.

“BAŞBAKANIN SABIKASI VAR VE HAPİS YATTI”
Bu adamın neden sabıkası olduğunu biliyorsunuz değil mi?" diyen Tarhan,”Sabıkası var. Halkı kin ve nefret duygularına sevk etmekten dolayı daha önce sabıka almış Cezaevi’nde de bu yüzden yatmıştı. Belli ki halkı halka karşı kırdırma konusunda çok ısrarlı. Öyle görünüyor. Böyle bir planı var ama asla ve asla başaramayacak. Hep birlikte buna izin vermeyeceğiz. Bugün bir katliamı meşru kılmaya çalışıyor bu adam. Kardeşi kardeşe düşürmeye çalışıyor. Yüzde elli et ve tırnak aslında. Yüzde elli zaman, zaman selam verdiğimiz, aynı fikirleri paylaşmasakta arkadaşımız, komşumuz olan insanlar. Onları bize düşman etmesine izin vermemeliyiz diye düşünüyorum. Benim içimde ona karşı asla korku yok. Korkmuyorum. Korkmak yok. Korku bugün artık toplumda yer değiştirmiştir” dedi.

HEPSİNİN ALINLARINDAN TEK TEK ÖPÜYORUM

O gün biz kazandık 31 Mayıs'ta başlayan direnişten sonra biz kazandık Reçep Tayyip Erdoğan kaybetti ifadelerini kullanan Tarhan, ”Bugün kaybetmiştir. Kendisi ne kadar kabil etmezse etmesin ne kadar ben hala dimdik ayaktayım derse desin kaybetmiştir. Yatsın kalksın dua etsin bu iş daha kötüye gitmeden bir an önce sonuçlansın diye.Tehdit savurmaktan vazgeçsin olaylarda halkla iktidar karşı karşıyaydı bugüne kadar olan halkla iktidardı bundan sonra halkla halkı karşı karşıya getirmesin buna dikkat etmesi gerekiyor. Bu halk seni unutur mu Tayyip? diyelim, unutur mu bu halk seni? Yakan, yıkan, hık deyicisi valilerini, polislerini, Reyhanlı'dan sonra Taksim'deki gibi sağa, sola kaçmalarını Amerika’ya, Afrika’ya kaçmalarını bu halk seni unutur mu Tayyip? diye soralım. Gençler onu salladılar. Düşmesine çok az kaldı inanın çok az. Polisleri biber gazı sıkmaktan yoruldular yorgun düştüler ancak şunu unuttular bu halk biber gazına süngüye baskıya gazla üzerine gelinmesine bunlara çok da pabuç bırakmayacağını bir kez daha gösterdi çok açıkça gösterdi. Bir de artık ne yapılmayacağını gösterdi artık bu günden sonra Recep Tayyip Erdoğan başkan falan olamayacak asla. 31 Mayıs direnişine ve çocuklarına buradan bir kez daha selam olsun diyorum ve hepsinin alnından tek tek öpüyorum” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
İstanbul Valisi uyardı:  Dikkat
İstanbul Valisi uyardı: Dikkat
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
Yeni Honda City, Ne İstediğini Bilenlere
Alo polis, ailem SBS’ye göndermiyor
Alo polis, ailem SBS’ye göndermiyor
Başbakan 54 tesisi açacak
Başbakan 54 tesisi açacak
Freni patlayan TIR, sanayi sitesine daldı
Freni patlayan TIR, sanayi sitesine daldı
Ertuğrul Günay’dan yeni Gezi yorumu
Ertuğrul Günay’dan yeni Gezi yorumu
Bahçeli erken seçim istedi
Bahçeli erken seçim istedi
Kredi çekene müthiş haber!
Kredi çekene müthiş haber!
Yeşilay Başkanı ’alkol düzenlemesi’ni değerlendirdi
Yeşilay Başkanı ’alkol düzenlemesi’ni değerlendirdi
Topbaş:  AVM yok, otel yok, rezidans yok”
Topbaş: AVM yok, otel yok, rezidans yok”