HABER / POLİTİKA

CHP'li Tanrıkulu hakkında savcılıktan flaş karar

Terörle mücadelede kullanılan SİHA'larla ilgili yaptığı açıklamarla tepki çeken CHP'li Sezgin Tanrıkulu hakkında savcılık soruşturma başlattı.

CHP İstanbul Milletvekilli Sezgin Tanrıkulu TBMM'de düzenlediği basın toplantısında terörle mücadelede yeri oldukça önemli olan SİHA'lara karşı olduğunu söylemişti. Savcılık Tanrıkulu'nun bu açıklamarıyla ilgili soruşturma başlattı.

TANRIKULU'NUN AÇIKLAMALARI

Erdoğan'dan CHP'li Tanrıkulu'na sert sözler

Tanrıkulu, "Eskiden JİTEM vardı, şimdi aynı görevi SİHA'lar yapıyor. Böyle yöntem hukuk devletinde olmaz ancak savaşta olur; savaşın da kuralları vardır. AKP Hükümeti, 2002'de seçim bildirgelerine, hükümet programlarına bakıldığında, adalet, özgürlük, eşitlik ve insan haklarına saygı iddiasıyla geldi. 15 yıl sonunda toma, dozer, SİHA iktidarına dönüştü. Bu iktidarın adı toma, dozer ve SİHA iktidarıdır" diye konuşmuştu.

ERDOĞAN DA TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

AK Parti ve hükümet cephesinde tepkilere yol açan CHP'li Tanrıkulu'nun açıklamaları Kazakistan yolunda açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da gündemindeydi. CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu Tanrıkulu'na karşı sessiz kalmakla eleştiren Erdoğan, "Bu beyler ölen teröristleri savunur hale geldiler. Biz sizleri tanıyoruz zaten." diye tepki gösterdi.

Yorumlar30 yorum