BIST 8.936
DOLAR 31,53
EURO 34,24
ALTIN 2.124,83
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP'li İnce'den AK Parti'ye ağır sözler

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce, AK Parti'nin gelmiş geçmiş en büyük kumarcı parti olduğunu savundu.

Abone ol

CHP Yalova Milletvekili ve Grup Başkanvekili Muharrem İnce , Ak Parti 'nin gelmiş geçmiş en büyük kumarcı parti olduğunu savundu.

İnce, " 2002'ye kadar kumar olarak ne vardı. Milli Piyango, Spor Toto, Spor Loto vardı. Beygirlerde 2 gün koşuyordu. Bugün ne oldu? Türkiye'de şans topunu, İddiayı kim buldu AKP. Beygirler şimdi 7 gün koşuyor. Gündüz yetmedi gece de koşuyor." dedi.

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde CHP İlçe Örgütü tarafından düzenlenen ve parti yöneticileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı programa katılan CHP Grup Başkanvekili İnce, kendine has üslubuyla ülke gündemindeki olayları değerlendirdi.

Muharrem İnce, Başbakan Recep Tayip Erdoğan 'ın İsmet İnönü 'yü sürekli gündeme getirdiğini belirterek, "Şunu unutmamak lazım. Ne oluyor da her 3 ayda bir 'İsmet Paşa' diye başlıyor. Yok camiyi ahır yaptı, yok bıyığı Hitlere benziyordu. Sürekli olarak bir hakaret sürekli İsmet Paşa'ya hakaret'. Bunu düşündünüz mü neden? Çünkü Atatürk ile İsmet İnönü birbirini tamamlayan iki kişi. İsmet Paşa sakin, 40 kere düşünür 1 kere yapar. Atatürk ise ani karar veren birisi. Atatürk rakibini hemen yener, İsmet Paşa rakibini yorarak yener. İsmet Paşa kılı kırk yarar bir iş yaparken, Atatürk çabuk karar verir ve yapar. Bu iki kişilik birbirini tamamlayan insanlardır. Ne oluyor da Başbakan sürekli İsmet Paşa'ya laf ediyor. Asıl derdi Atatürk'tür'" dedi.

BAŞBAKANA İFTİRACI PATENTİ ALACAĞIM

"Milli olan her şeye karşılar bunlar. Allah Allah nidaları ile aldığımız bu toprakları Allah Allah din kitap diyerek sattılar" diyen İnce şöyle konuştu:

"Bu ülkenin 90 yıllık birikimlerini sattılar, her şeylerini sattılar. Bu topraklarda ilk kez olanlar var. Bakın bunlar Müslüman ya birkaç örnek anlatacağım. CHP'li belediyeler Pkk'lılara yardım ediyorlar dedi, biz çıktık kim bunlar dedik. Böyle bir şey olduysa bin tepesine al görevden. Gensoru verdik, Başbakan'a 'sen iftira attın' dedik konuşamadı. Bir iftira daha atıyor öğrencilere 'molotof kokteyllerini CHP'liler verdi' diyor. Başbakan'a sesleniyorum, yalan söyleme. Geçmişte Pkk olayında yaptığın gibi şimdi de iftira atma. Seni Karadeniz Ereğli'den uyarıyorum. Hangi CHP'li verdi bunu açıkla. Açıklayamazsan, Türk Patent Enstitüsü'ne müracaat edeceğim ve Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük yalancısı RTE'dir diye tescil ettireceğim."

ALKOL GÜNAHTIR, YETİM HAKKI YEMEKTE GÜNAHTIR

İnce konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Şimdi bir CHP'nin örgüt yemeği olsa bu örgüt yemeğinde akşam olsa alkol olur, tamam. Alkol bizim dinimizde haramdır günahtır. Rakı içen alkol alan biri sarhoş olur bu doğrudur. Bizim dinimizde yetim hakkı yemekte günahtır. Yetim hakkı yeyince sarhoş olmazsın. Sarhoş olunsaydı onların hepsi sarhoş olurdu. Ayakta duramazlardı, yerde yatıyorlardı. Size bu konuda bir şey söylediklerinde bu örneği verin. AKP gelmiş geçmiş en büyük kumarcı partidir. 2002'ye kadar kumar olarak ne vardı. Milli Piyango vardı, Spor Toto, Spor Loto vardı. Beygirlerde 2 gün koşuyordu. Bugün ne oldu? Türkiye'de şans topunu kim buldu, AKP, İddiayı kim buldu AKP, beygirler 7 gün koşuyor şimdi gündüz yetmedi gece de koşuyor."

ÇOCUK BEZİNDE BİLE KDV VAR ELMAS'TA YOK

Muharrem İnce konuşmasına şöyle devam etti:

"Bir çocuk hayata gözlerini açtı Kdv ile tanıştı ilk gün, çocuk bezinde KDV vardır, yaşıyorsun peynir, ekmek, kalem, süt, su ne alırsan al Kdv'yi ödersin, öldün kefen bezinde de Kdv var, Bebek bezinden kefen bezine tükettiğin her üründe Kdv ile tanışırsın. Yakutta elmas ta Kdv sıfırdır. Sokakta sorsan elması olan kaç kişi vardır. 2002'de bunlar koltuğa oturdular paranın tadını aldılar. Rehberi şeytan olmuştur diyor ya bunların rehberi şeytan olmuştur. Bunlar sizin gibi düşünmüyor. Bunlar pahalı restoranlarda pahalı kravatlar takıyor. 90 yıllık birikimleri haraç mezat satarak yandaşlarına devir ediyorlar. Yapmamız gereken bir şey var. iki yoldan birini seçeceğiz ya kenara çekileceğiz alacağız maaşımızı yiyeceğiz ya da mücadele edeceğiz."

PARTİMİZİN İSMİNİ PKK İLE ANDIĞINDAN ASIL KENDİSİ PKK İLE GÖRÜŞÜYOR

Başbakan'ın bir özelliğinden bahseden Muharrem İnce şöyle konuştu:

"Ne zaman CHP, Pkk ikisini aynı anda söylüyorsa bilinki o günlerde Pkk ile görüşme yapıyordur. Partimizin ismini BDP ve Pkk ile bir arada söylerse ya İmralı ile ya Kandil ya da Pkk ile görüşüyordur. Oslo görüşmesine bakın. Kayseri meydanına çıktı. Dedi ki 'Bizim Pkk ile görüştüğümüzü söyleyenler alçaktır, namustur şerefsizlerdir' dedi. Görüştükleri ortaya çıktı. 15 Haziran 2011 gününe kadar taraflar eylem yapmayacak. Neden? 15 Haziran sonra seçim var. Ereğli'den Başbakan'a sesleniyorum alçaktır, namussuzdur şerefsizdir lafları Kayseri'de asılı duruyor sahibi gidip alsın onu."

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili ve Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, konuşmasının ardından bazı ziyaretler sonrasında ilçeden ayrıldı.