HABER /  GÜNCEL

CHP'li Enis Berberoğlu'nun kızı Ekrem Dumanlı'nın gelini mi?

CHP'nin tutuklu vekili Enis Berberoğlu'nun kızı Zeynep Dilara Berberoğlu'nun FETÖ'cü Ekrem Dumanlı'nın gelini olduğu iddiası yalan çıktı. Berberoğlu'nun kızı Yeni Akit'e yaptığı açıklamayla ateş püskürdü.

Yeni Akit gazetesi yazarı Nurettin Veren, tutuklu CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun kızının Ekrem Dumanlı'nın gelini olduğunu yazmıştı. Ancak iddia yalan çıktı. 

Dilara Berberoğlu'nun avukatı tekzip yazısıyla Yeni Akit gazetesini topa tuttu. Enis Berberoğlu'nun kızı Zeynep Dilara Berberoğlu, Nurettin Veren'in dediği gibi Ekrem Dumanlı'nın gelini değil 'bekar' çıktı. 

Zeynep Dilara Berberoğlu'nun avukatı Yiğit Acar'ın Yeni Akit Gazetesi'ne gönderdiği tekzipte şu ifadelere yer verildi:

“10 Ağustos 2017 tarihli sayınızın Nurettin Veren'e ait köşe yazısında, müvekkilim Zeynep Dilara Berberoğlu'na yönelik hakaret ve iftira içerikli cümleler yer almaktadır.

Sayın Veren köşesinde maddi gerçekten tamamen uzak, görünür gerçeklikle hiçbir ilgisi olmayan ve biçim-içerik dengesi de gözetilmeden müvekkilimin kişilik haklarını maddi ve manevi zarara uğratacak bir fiilde bulunmuştur.

Avukatlık mesleğini icra eden 28 yaşında medeni hali bekar olan bir hanımefendiye ilişkin, akıl ve terbiye dışı iddialara yönelik şunu vurgulamak zaruridir:

Nurettin Veren, “FETÖ’nün kullandığı esrarengiz evlilik metotları” başlıklı yazısında, tutuklu CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun kızı Dilara Berberoğlu'nun, FETÖ’cü Ekrem Dumanlı'nın gelini olduğunu yazmıştı.

Zeynep Dilara Berberoğlu bugüne kadar hiç evlenmemiştir, medeni hali bekardır.

Hayatında bırakın Ekrem Dumanlı'nın çocuğunu, ne Ekrem Dumanlı'yı tanımış, ne tanışmış, ne de biraraya gelmiştir.

Ekrem Dumanlı'nın adını dahi ancak geçen ay duymuştur, kim olduğunu bendeniz avukatından öğrenmiştir.

Zeynep Dilara Berberoğlu mesleğini başarıyla icra eden iyi eğitim almış bir avukattır. Hayatında tek bir soruşturmaya dahi muhattap olmamış, ne Mahkeme ne Hakimlik ne Cumhuriyet Savcılığı huzurunda, ne de kolluk marifetinde -tanık olarak bile- "ifade" dahi vermemiştir.

Müvekkilim Adalet Bakanlığı'ndan da teyit edilebileceği üzerine mesleğine başarıyla devam eden ve hakkında hiçbir adli soruştuma hiçbir dönemde gerçekleşmemiş bir avukattır.

Yazarın "aile", "evlat", "vicdan" gibi kavramlara önem verip vermediğini ya da bir suç kastı olup olmadığını bilmemekle birlikte, işlediği fiile ilişkin hukuki ve cezai sorumluluğuna dair sair haklarımız saklı kalmak üzere sizi gereğinin icrası için bilgilendirmeyi görev kabul ederim.

Sayın Nurettin Veren gibi tecrübeli bir yazarın, bu kadar yanlış bilgiyi bir araya nasıl getirebildiğini anlamakta zorlanırken, bir sonraki yazısında yine köşesinden kamuoyuna doğru bilgileri iletmesi saygıyla arz ve talep ederim."

ÖNCEKİ HABERLER
İşte ByLock'u tasarlayıp geliştiren isim!
ABD savaş gemisi Çin Denizi'ne girdi! Dünya diken üstünde
Eve giren karga yedi aylık bebeği öldürdü
ABD Suriye'de o kenti işgal edip PKK'ya teslim edecek
Hatay'da banka aracına silahlı saldırı! Yaralılar var
Emekli olunca ne kadar maaş alırım en düşük ne kadar?
Yorumlar 14 yorum