BIST 1.418
DOLAR 8,52
EURO 10,05
ALTIN 480,65
HABER /  GÜNCEL

CHP'li belediye başkanına taciz suçlaması! Başkan ne dedi?

İzmir'in Dikili ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Tosun'un kendisine sözlü ve fiziki tacizde bulunduğunu ileri süren Deniz Canpolat (33), 4 ay önce geri çektiği şikayetini yineledi. Başkan Tosun, "Para istediler vermedim" dedi.

Abone ol

İZMİR'in Dikili ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Tosun'un kendisine sözlü ve fiziki tacizde bulunduğunu ileri süren Deniz Canpolat (33), 4 ay önce geri çektiği şikayetini yineledi. İçişleri Bakanlığı ile İzmir Valiliği'ne şikayet dilekçesi veren Canpolat, ilk şikayetini geri çekme nedenini, 'işten atılma korkusu' olarak açıkladı. Yaptığı açıklamayla iddiayı yalanlayan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun ise "Asla bu oyunlara ve kumpaslara boyun eğmeyeceğim. Her zaman dürüstlüğün ve ahlakın yanında olduğumu belirtir, sözde taciz olayına ilişkin ortaya atılan haksız iddiaları kabul etmediğimi bir kez daha kamuoyuna bildiririm" dedi.

ÖNCE ŞİKAYET ETTİ SONRA GERİ ÇEKTİ: Dikili Belediyesi'nde taşeron kadroda güvenlik görevlisi olarak görev yapan Deniz Canpolat, geçen 17 Temmuz'da Dikili Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Tosun'un belediyenin Çandarlı Ek Hizmet Binası'ndaki odasında, 40 gün önce kendisine sözlü ve fiziki tacizde bulunduğunu ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu. Canpolat, 22 Temmuz'da da şikayetini geri çekti.

27 KASIM'DA İŞTEN ÇIKARILINCA: Belediyede 3.5 yıl görev yapan Deniz Canpolat, belediyenin Destek Hizmetleri biriminde çalışan kardeşi ile birlikte 27 Kasım'da işten çıkarıldı. Canpolat, hem kendisinin hem de kardeşinin belediyedeki işinden çıkartılması üzerine biz kez daha harekete geçti. Avukatı aracılığıyla, Belediye Başkanı Tosun hakkında Dikili Kaymakamlığı'na, İzmir Valiliği'ne ve İçişleri Bakanlığı'na başvurdu, yasal süreç başlattı.

MAKAMINA ÇAĞIRIP ÖNCE SARILDI ARDINDAN DA...: Konuyla ilgili açıklama yapan Deniz Canpolat, şunları söyledi: "Beni makamına çağırıp önce sarıldı ardından ellerimi tuttu. Taciz ettiğini anlayınca kendisini uyardım. Bana kendisinden zarar gelmeyeceğini söyledi ve bulunduğum birime şef yapacağını vaat etti. Ben odadan çıktığım sırada büyük şok yaşamıştım. Arkadaşıma yaşadıklarımı ağlayarak anlattım. Yaklaşık 40 gün sonra da aileme anlattım ve şikayetçi oldum. Bundan sonra araya girenler oldu. Hatta baskı bile gördüm.

BAŞKAN 5-6 KİŞİNİN YANINDA BENDEN ÖZÜR DİLEDİ: Çandarlı'da 5- 6 kişilik bir grupla Belediye Başkanı ile oturup konuştum benden yaptıkları için özür diledi. Ben de işten atılma korkusu, başkalarını işten çıkartır endişesinin yanısıra onun çocuklarını ve ailesini düşünerek şikayetimi geri çektim. Bu süreçten sonra hem ben hem de kardeşim işten çıkartıldık. Bunun üzerine kendisini aklandığını söyledi, bu yönde açıklamalar yaptı ben de mücadele kararı aldım."

BELEDİYE BAŞKANI YAZILI AÇIKLAMA YAPTI: Taciz iddiası sonrasında Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, yazılı açıklama yaptı. "Her zaman dürüstlüğün ve ahlakın yanında olduğumu belirtir, sözde taciz olayına ilişkin ortaya atılan haksız iddiaları kabul etmediğimi bir kez daha kamuoyuna bildiririm" diyen Tosun, kamera kayıtlarının montajlı olarak servis yapıldığını ileri sürdü.

Başkan Tosun, şöyle devam etti: "Kendimden bir şüphem olsa şeffaf davranmam ve görüntülerin erişimini engellerdim. Ayrıca bahse konu kamera kayıtları incelendiğinde şahsa karşı elimi uzatarak 'gelip sizin elinizden tutup ben mi işlem yaptıracağım kendiniz yapamıyor musunuz' dediğimi gösteren reflekste net olarak ortadadır. Yine görüntülerde göründüğü gibi şahısta, tacize uğradığını ortaya koyan bir ruh hali, ağlama ve kıyafetlerinde herhangi bir değişiklik durumu mevcut değildir. Şahsın ortaya koyduğu durum tarafımca yapılan uyarıya verdiği tepkidir. 17 yıldır veteriner hekim olarak görev yaptım. Girmediğim ev, damına uğramadığım, sofrasına oturmadığım üretici ve çiftçi yoktur. Tüm halkımız tarafından karakterim iyi bilinmektedir.

NEDEN ÖZÜR DİLEDİ?: Bahse konu ses kayıtlarında kesilip servis edilen konuşmalardaki özür dilememin sebebi özellikle Zabıta Müdürümden gelen telkinlerdir. Bu şahıslar komplo olayını kullanarak tarafımdan ilk olarak bir müdürüm aracığıyla para isteme girişiminde bulunurlar. Müdürümün 'Siz şerefsiz misiniz' tepkisinin ardından ikinci bir plan devreye girer. Bu planda şahsa sözleşmeli memurluk, şahsın kardeşine birim değişikliği ve masa başı görev, kardeşinin eşine belediyede iş ayrıca olayın tek görgü tanığı olan müdürümüzün görevden alınmasının gerçekleştirilmesi taleplerinde bulunmuşlardır. Bu olay alçakça yapılmış bir kumpastır. Hukukun, kolluk kuvvetlerin yapmış olduğu incelemeler, soruşturmalar ve verilen takipsizlik kararı ortadayken yapılan iftira ve alçaklıkları halkımızın vicdanına havale ediyorum. Ayrıca bu konuda tüm hukuksal mücadelemi sonuna kadar yürüteceğimi ifade ediyorum."

ÖNCEKİ HABERLER
Berika Demir kimdir instagram'ın yeni fenomeni bir de mesleğine bakın
Berika Demir kimdir instagram'ın yeni fenomeni bir de mesleğine bakın
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Sonbahara Özel Fırsatları Kaçırma!
Abdulkadir Selvi: İktidara bir eleştirim var
Abdulkadir Selvi: İktidara bir eleştirim var
Fi yeni sezon Çi 6.yeni bölüm fragmanına bakın bomba sahne
Fi yeni sezon Çi 6.yeni bölüm fragmanına bakın bomba sahne
Neteyahu ABD'nin BM temsilcisini bakın kimlere benzetti!
Neteyahu ABD'nin BM temsilcisini bakın kimlere benzetti!
PTT'den müşterilerine birleşik posta hizmeti
PTT'den müşterilerine birleşik posta hizmeti
Ekrem Yeter kimdir eşi Ayşenur Yeter! Bülent Arınç'ın damadı
Ekrem Yeter kimdir eşi Ayşenur Yeter! Bülent Arınç'ın damadı
Yahudiler beldeyi bastı! Çok sayıda yaralı var
Yahudiler beldeyi bastı! Çok sayıda yaralı var
Türkiye dönüşü suikasta kurban gitti!
Türkiye dönüşü suikasta kurban gitti!
FETÖ elebaşı Gülen’den Mesut Yılmaz için şok sözler!
FETÖ elebaşı Gülen’den Mesut Yılmaz için şok sözler!