BIST 11.090
DOLAR 32,82
EURO 35,63
ALTIN 2.548,95
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

CHP'den öğrencilere seçim uyarısı

CHP, üniversite öğrencilerine seçim için hatırlatıcı afişler astırdı.

Abone ol

CHP, üniversite öğrencilerinin öğrenim gördüğü şehirde oy kullanabilmesi için başvuruların 23 Ocak'ta sona erdiğini anlatan uyarıcı afişler hazırladı.

Yaklaşan seçimler öncesi hazırlıklarını sürdüren CHP, seçmenlere yönelik bilgilendirme faaliyetlerini de sürdürüyor.

İnternet sitesi aracılığıyla YSK verilerinin yer aldığı "e-Seçmen" uygulamasını hayata geçiren parti, şimdi de üniversite öğrencilerine yönelik uyarıcı afişler hazırladı.

Afişlerde, üniversite öğrencilerinin bulundukları şehirlerde oy kullanabilmesi için atması gereken adımlar sırasıyla anlatılıyor.

Başvuruların bugün başladığı belirtilen afişte, öğrencilerden ilk olarak öğrenim gördükleri üniversitelerden "öğrenci belgesi" alması gerektiği vurgulanıyor.

Öğrencilerin ikinci adımda yurtta ya da evde kaldıklarını ispatlayacakları bir belge ile (kira sözleşmesi, fatura gibi) nüfus cüzdanlarının aslı ve bir fotokopisi ile bağlı bulundukları nüfus müdürlüğüne gitmesi gerekiyor.

İlçe nüfus müdürlüğüne adresini "asıl ikamet adresi" olarak kaydettiren öğrencilerin üçüncü ve son adımda ise buradan aldıkları "adres değişikliği belgesi" ile İlçe Seçim Kuruluna başvurması isteniyor.

Afişte, yapılan başvurunun ardından öğrencilerin artık bulundukları şehirde oy kullanabileceği bildiriliyor.

Partiye ait çeşitli internet sitelerinin yanı sıra partinin sosyal medya adreslerinden paylaşılan afişlerde son başvuru tarihinin ise 23 Ocak olduğu hatırlatılıyor.