BIST 1.205
DOLAR 7,88
EURO 9,27
ALTIN 482,09
HABER /  GÜNCEL

CHP'de sular durulmuyor bir istifa da Menemen'den

Parti Meclisi'nden çıkan karalar sonrası CHP'de sula durulmuyor. Marmaris İlçe teşkilatından sonra Menemen İlçe teşkilatı da başkanı ile birlikte istifa etti. Yönetimin gerekçesi ise genel merkezin önerdikleri adayı göstermemesi.

Abone ol

CHP Menemen İlçe Başkanı Hürol Taklak, kendisinin ve ilçe yönetiminin görevlerinden istifa ettiğini bildirdi. 

Taklak, yaptığı açıklamada, 2004, 2009 ve 2014 yılında yapılan seçimlerde mevcut belediye başkanı Tahir Şahin'in rakiplerine fark attığını belirtti. 

Şahin'in, 2019 yerel seçimlerinde halkın ve örgütün baskısı üzerine yeniden aday adayı olduğu vurgulanan Taklak, Tahir Şahin'in hiçbir gerekçe gösterilmeden aday gösterilmediğini dile getirdi.

Taklak, şu ifadeleri kullanı:  "Yapılan bu haksızlığa tepkisiz kalmamız düşünülemezdi. Bu anlayış CHP'yi ne genelde ne yerelde iktidar yapmak istemiyor. Partimizi iktidar yapmama anlayışına anlam verememekteyiz. Genel Merkez tarafından gösterilen adayla başarılı olunamayacağının tespiti net olarak görülmektedir. Menemen Belediye Başkanlığını kaybetmek istemediğimiz için CHP İlçe Yönetim Kurulu olarak istifa ediyoruz. Kaybeden değil, kazanan olacağız."

ÖNCEKİ HABERLER
MEB sözleşmeli öğretmen başvurusu son gün ne zaman-2019
Mustafa Cengiz'den transfer itirafı: Hanım benimle konuşmuyor
Kritik isim Türkiye'ye geliyor BM Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen
Suriye'de sıcak gelişme! Rus ve İran destekli güçler arasında çatışma
Aston Martin'in ilk elektrikli otomobili resmen göründü
Tablet başvurusu ücretsiz tablet alma Bursa başvuru formu
Yorumlar 4 yorum