BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

MEB sözleşmeli öğretmen başvurusu son gün ne zaman-2019

Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuru sayfası bugün yani 28 Ocak Pazartesi günü MEB tarafında açıldı. Sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuru işlemleri 5 gün sürecek ve 1 Şubat cuma günü sona erecek. Peki öğretmen tercih başvuru işlemleri nasıl yapılacak, nereye başvuru yapılacak işte bilgiler...

Abone ol

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenliğe dair tercih başvurularının 28 Ocak 2019 tarihinde başlayacağını açıkladı. Başvuruları 1 Şubat Cuma günü sona erecek. Tercih başvurularının sona ermesinden sonra bakanlık atama sonuçlarını 7 Şubat 2019 tarihinde MEB MEBBİS ilk atama sayfasında açıklayacak. Tercih sürecinde öğretmen adaylarının işlemleri nasıl yapılacağını Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı. İşte o açıklamalar.

Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.
Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.
*Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.
*Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.
*Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum. “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir. 
*Tercihlerine atanamayan adaylardan “9.5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.
*Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

ÖNCEKİ HABERLER
Mustafa Cengiz'den transfer itirafı: Hanım benimle konuşmuyor
Kritik isim Türkiye'ye geliyor BM Suriye Özel Temsilcisi Geir Pedersen
Suriye'de sıcak gelişme! Rus ve İran destekli güçler arasında çatışma
Aston Martin'in ilk elektrikli otomobili resmen göründü
Avrupa'nın gündemi bu hafta Maduro olacak bakanlar bir araya geliyor
Emniyet kemeri takmama cezası 2021 kaç para oldu?
Yorumlar