HABER /  AK PARTİ

CHP zaten olmuş 7 kocalı Hürmüz

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, MİT'in CHP'yi karıştıracağı iddiasına böyle tepki gösterdi.

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu, MİT'in başka işi yokta CHP'yi karıştıracağını belirterek, "CHP zaten olmuş 7 kocalı Hürmüz. Yedi değil hadi bugün bir tanesi. dün kim karıştırıyordu. Sürekli karışık orası zaten yeni karışmıyor ki böyle bir şey niye söylüyor bilemiyorum" dedi. 

GIDA, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, 6-7 Ekim günlerinde yaşanan olayları değerlendirirken, "6-7 Ekim olayları çözüm sürecini zehirleme teşebbüsüdür. Ortamı zehirlemek suretiyle, ortama gerçekte umutsuzluk ve karamsarlık aşılamak suretiyle o olayları yaptılar. Masum insanları öldürdüler" dedi.

Ak Parti'nin Diyarbakır merkez Yenişehir İlçe Kongresi'ne Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Ak Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu da katıldı.Kongrede ilk konuşmayı yapan Kuzu, çözüm sürecinin Türkiye'de bu hükümetin en önemli bulduğu ve icraatlardan biri olduğunu belirterek, bugüne kadar 40 bin insanın öldüğünü, 400 milyarlık bir masraf yapıldığını anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun MİT, CHP'yi karıştırıyor açıklamasına değinen Kuzu,
"MİT'in başka işi yok CHP'yi karıştıracak. CHP zaten olmuş 7 Kocalı Hürmüz. Yedi değil hadi bugün bir tanesi, dün kim karıştırıyordu. Sürekli karışık orası zaten yeni karışmıyor ki, böyle bir şey niye söylüyor bilemiyorum. Herhalde yenilgiyi kabul etmek bakımından bulduğu yeni bir formüllerden biri olsa gerek. Yoksa MİT'in başka işi yok CHP'yi karıştıracak. Yeteri kadar karışmış birde karışacak hali yok" dedi.

2015 seçimlerinin önemli olduğunu belirten Burhan Kuzu, "Türkiye'de sürekli parti kuruluyor. Şu anda Parti sayısı 75'i buldu. Lidere küsüyor parti kuruyor, komşusuna hava atmak için, kavga eden parti kuruyor. Parti kurmak dernek kurmaktan kolay oldu. Ben de diyorum dernek ve vakıf kurun, bu memlekette yetimler var, fakirler var. Memlekette merkez parti var Ak Parti bir de CHP var merkez parti bunlar sonuç olarak öyle. Bu normal yollarla olmuyor bunun bir tek yolu var Başkanlık sistemine geçmek bunun başka çaresi yok. Türkiye'de başkanlık modeline geçilmediği müddetçe açık söylüyorum bu bölünmüşlük devam eder. Başkanlık modeli sonunda yüzde 51 olduğu için ister istemez iki partide model gidecektir. Başkada çaresi yoktur, tek kurtuluşta orasıdır" dedi.

EKER KİRLİ ODAKLARIN TAŞERONLUĞUNU YAPIYORLAR
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, barışın inşasının savaştan daha zor olduğunu belirterek, şöyle dedi:

"Biz bu barışı inşa ederken çeşitli bahanelerle, sabotajlarla, saldırılarla bizi engellemeye çalıştılar. Ama biz onların bize rehberlik etmesine fırsat vermeyeceğiz. Biz hem Türkiye'de kamu düzenini tesis edeceğiz. Hem de barış, çözüm sürecini kalıcı bir barışa dönüştürecek refah adımlarını da, yönetim uygulamalarını da, kanuni düzenlemeleri hayata geçireceğiz. Onlar bekliyor ki biz atılan molotof kokteyllerinden, yakılan iş yerlerinden, yağmalanan dükkanlardan ve eziyet gören, yolda masum bir şekilde katledilen insanlar, bunlar bütün bu gelişmeler bizi korkutacak ve geri adım atacağız zannediyorlar. Ama biz buna fırsat vermeyeceğiz, biz barış inşa etme sürecini kamu düzeni ile birlikte, kamu düzenini tesis etmek şekliyle birlikte hayata geçireceğiz. Bunlar bir takım kirli ve karanlık odakların taşeronluğunu yapıyorlar. Bazen, içeride bazen dışarıda milletimize zarar vermeye, milletimizin yürüyüşünü, huzur ve güven ortamını zehirlemeye çalışıyorlar. 6-7 Ekim olayları çözüm sürecini zehirleme teşebbüsüdür. Ortamı zehirlemek suretiyle ortama gerçekte umutsuzluk ve karamsarlık aşılamak suretiyle o olayları yaptılar. Masum insanları öldürdüler."

HEVSEL BAHÇELERİ PARK REKREASYON ALANI OLACAK
Bakan Eker, Diyarbakır'da UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine aday olan Hevsel Bahçeleri'ndeki 7 milyon 500 metre karelik alanın Diyarbakır İl Toprak Koruma Kurulu'nca tarım arazisi vasfından çıkarılmasını tepki gösterilmesine de değindi. Hevsel Bahçeleri projesiyle ilgili yalan yanlış bilgiler aktarıldığını vurgulayan Eker, "Zihinleri bulandırmaya ve halkın yanlış bilgi sahibi olmasına yol açıyorlar. Biz Hevsel Bahçeleri'nin Diyarbakır için ne kadar önemli bir değerde olduğunu onlardan çok daha iyi biliyoruz. Bir karış tarım arazisi amacın dışına çıkacak değildir. Orası Diyarbakır'ın şanına yakışır bir park, rekreasyon alanı olacak ve o şekilde düzenlenecek. Yoksa oradaki Hevsel Bahçeleri'ndeki üretim alanı ve devamındaki Hevsel Bahçeleri'nin dışındaki alanları bile biz tam koruma altına alıyoruz. Korktukları şu aman Diyarbakır'a güzel bir eser olmasın, Diyarbakır güzelleşmesin. Niye Çünkü bunlar gözyaşı ve kandan, işsizlik, sefaletten besleniyor. Kalkınmadan, gelişmeden olabildiğince uzak duruyorlar. Ve buna engel olmaya çalışıyorlar" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Ekrem Dumanlı: Alnınızın tam orta yerine...
Kış kapıya dayandı! Hayat 3 gün felç olacak!
Kobani'de son durum! IŞİD Kürt köylerini satıyor!
İşte Erdoğan ve Biden özür krizini böyle aştı!
Bu Tarz Benim elenen Tuğçe Ergişi kime patladı?
YÖKDİL başvuru 2020 ekranı YOKDİL geç başvuru ücreti kaç para?
Yorumlar 9 yorum