BIST 1.441
DOLAR 8,46
EURO 10,27
ALTIN 499,96
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Cemil Çiçek bana yalvarsın!

Bakan Fatma Şahin'e Meclis'te hakaretler eden CHP'li Kamer Genç bakın ne istedi!

Abone ol

CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e yönelik sözleri üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yazı göndererek uyarılmasını isteyen TBMM Başkanı Cemil Çiçek’e tepki gösterdi.

Genç, "Benim yasalara aykırı bir konuşmam varsa iç tüzük var, Anayasa var. Ona göre işlem yapacak kabiliyeti varsa var. Gidip CHP grubuna yalvaracağına gelsin bana yalvarsın. Bu bir yalvarmadır. Bu aczin ifadesidir" dedi.

Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde ziyaretlerde bulunan Kamer Genç, TBMM’de geçen hafta meydana gelen tartışmalarla ilgili gazetecilerin sorularını da yanıtladı. Genç, "TBMM Başkanlığı makamında oturan Cemil Çiçek eğer benim konuşmamı anlayacak kapasitede değilse o makamı terk etsin" dedi. Yaptığı konuşmada hiçbir hata ve içtüzüğe aykırı bir şey olmadığını iddia eden Genç şöyle devam etti:

"Ben konuşmamda tarihi gerçekleri vurguladım. Kurtuluş Savaşı sonrasında laik Türkiye Cumhuriyeti kurulmamış olsaydı -Osmanlı’dan kalan bir görüntü vardı biliyorsunuz- erkekler önde yürür 4 tane çarşaflı kadın arkada yürürdü. Ben konuşmamda bunu vurgulamak istedim. Benim konuşmam Fatma Şahin’in kişiliğine yönelik bir hareketim olmadı. Cemil Çiçek benim o konuşmamın içinde yolsuzluklarla ilgili bir takım ifadelerim oldu. Cemil Çiçek bunlara hazmetmiyor. Ben kendisinin cemaziyelevvelini biliyorum. Bana karşı kendisinin özel bir kini var. Benim yasalara aykırı bir konuşmam varsa iç tüzük var Anayasa var. Ona göre işlem yapacak kabiliyeti varsa var. Gidip CHP grubuna yalvaracağına gelsin bana yalvarsın.Bu bir yalvarmadır. Bu aczin ifadesidir. Bu davranışı kendi durumunu küçülten bir davranış tarzıdır. Benim söylediğim her şey ortadadır."

ÖNCEKİ HABERLER
Bangladeş'te umutlar tükeniyor
Mısırlı bakana taciz tepkisi
29 Nisan 2013 Basın Özeti
Yunanistan 15 bin kamu görevlisinin işine son veriyor
Zor insanlar bu hastalığa dikkat
Bangladeş'te çöken binada yangın çıktı
Türkiye beşik gibi sallanıyor!
'Kızlar neden erken evlenmeli'nin cevabı
İstanbul'da piknik faciası: 1 ölü
3 bölge için korkutan uyarı!
Yorumlar 97 yorum