BIST 1.430
DOLAR 9,31
EURO 10,84
ALTIN 529,75
HABER /  GÜNCEL

Çaycıdan sonra sıra şimdi de bekçilerde

Ankara Emniyeti'nde yaşanan görevden almalarda ilginç bir detay ortaya çıktı. Yüzlerce polisin görevden alındığı operasyondan bir bekçi de payını aldı

Abone ol

17 Aralık operasyonunun ardından emniyet birimlerinde yaşanan görevden alma fırtınası son olarak Ankara Emniyeti'nde yaşanan tayinlerle adeta kasırgaya dönüştü.

Ankara Emniyeti'nden önceki gün gece yarısı ve dün gerçekleştirilen görevden almalarda 80'e yakını rütbeli personel olmak üzere, 609 personelin yerleri değiştirildi.

Milliyet’ten Sertaç Koç’un haberine göre, Ankara emniyetindeki büyük operasyon, Ankara Emniyet Müdürü Kadir Ay'ın görevden alınması ile tamamlanırken, görevden alınanlar arasında Narkotik Şube Müdürlüğü'nde çalışan bir bekçinin de bulunması dikkati çekti.

EMNİYET'İ DAĞITAN OPERASYON

17 Aralık operasyonun ardından Emniyet birimlerinde yaşanan görevden alma fırtınası son olarak 17 il emniyet müdürü ve bir emniyet genel müdür yardımcısının görevden alınmalarının ardından kasırgaya dönüştü. Türkiye görevden alınan veya görev yerleri değiştirilen emniyet müdürleriyle ilgili haberleri nefesini tutarak takip ederken, ilginç bir tayin de yaşandı.


polisler-harita.jpgİL İL GÖREVDEN ALINAN POLİSLER HARİTASI

Türkiye'de il il görevden alınan polisler ile ilgili Amerikan medyasının hazırladığı harita çok dikkat çekici.

(TIKLA OKU)


NARKOTİK SUÇLAR'IN BEKÇİSİ DE...

Ankara Emniyeti'nde önceki gün görevden alınan 80'i rütbeli 609 polisle birlikte, bir bekçinin de görev yerinin değiştirildiği ortaya çıktı. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde görev yapan bekçi Turgut Doğan da görevden alındı. Narkotik Şube Müdürlüğü'nde odacı görevinde çalışan bekçi kadrosundaki Turgut Doğan, Sincan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne gönderildi.

ÇAYCI DA GÖREVDEN ALINMIŞTI

mali-subede-gorevli-cayci-da-gorevden-alinmis-5523455_8138_m.jpg17 Aralık Operasyonu sonrası İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde bir çok yer değişikliği yaşanmış, çok sayıda müdür ve müdür yardımcısının görev yeri değişmişti. Bu değişiklikler sırasında Mali Şube'de çalışan çaycı da görevden alınmıştı.

Polis Reform Grubu, rüşvet ve yolsuzluk operasyonu sonrasında İstanbul Emniyeti'nde yaşanan tasfiye sürecinde, operasyonu yürüten şubelerdeki çaycılarında görevden alındığını açıklamıştı. Grubun resmi Twitter hesabından 'Zaytung Değildir' ibaresiyle attığı twette bir de fotoğraf paylaşılmıştı.

ÖNCEKİ HABERLER
Kapalıçarşı’da altın fyatları
Kapalıçarşı’da altın fyatları
Gazetecilere böyle yanıt verdi: Ebeni...
Gazetecilere böyle yanıt verdi: Ebeni...
Aşırı soğuk gölleri dondurdu
Aşırı soğuk gölleri dondurdu
Günün özeti
Günün özeti
Sınırda  çatışma  tatili
Sınırda çatışma tatili
Tunus'ta ılımlı islamcı başbakan istifa etti
Tunus'ta ılımlı islamcı başbakan istifa etti
Mezarın içinde kurşunlandı
Mezarın içinde kurşunlandı
40 caminin kıblesi yanlış çıktı!
40 caminin kıblesi yanlış çıktı!
RTÜK Başkanı isyan etti
RTÜK Başkanı isyan etti
ABD işi türban araştırması! İşte Türkiye
ABD işi türban araştırması! İşte Türkiye