HABER /  GÜNCEL

Çavuşoğlu'dan YPG mesajı: Öyle de böyle de temizleyeceğiz

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Bugüne kadar Afrin'de, Fırat Kalkanı'nda nasıl teröristleri temizlediysek DEAŞ, PKK, YPG, El Nusra fark etmez terörist teröristtir. Bundan sonra da sınırımızın ötesindeki YPG, PKK teröristlerini temizleyeceğiz. Öyle de böyle de temizleyeceğiz, bunun kaçarı, alternatifi yoktur" dedi. 

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya'nın Kumluca ilçesinde AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi açılışına katıldı.

Çavuşoğlu, "Bugüne kadar Afrin'de, Fırat Kalkanı'nda nasıl teröristleri temizlediysek DEAŞ, PKK, YPG, El Nusra fark etmez terörist teröristtir. Bundan sonra da sınırımızın ötesindeki YPG, PKK teröristlerini temizleyeceğiz. Öyle de böyle de temizleyeceğiz, bunun kaçarı, alternatifi yoktur" dedi. 

Konuşmasında tanzim satış konusuna da değinen Bakan Çavuşoğlu tanzim satışın amacının hak etmeden, aradan haksız şekilde kazanç sağlayanlarla mücadele etmek olduğunu belirterek "Tanzim satış çiftçi ve tüketiciyi korumaktır. Aracılar kalktığı için tüketiciler makul fiyattan ürün alıyor. Kimse bu işi suistimal etmesin, çiftçimizi koruyacağız çiftçilerin yükünü, girdilerini azaltmak için çalışmalar yapıyoruz" ifadelerini kaydetti. 

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Ece Vahapoğlu kaç yaşında eşi Cihan Alpay kimdir mesleği ne?
Binali Yıldırım, 'Vapurda Çay Simit Sohbet' programında
Akşener: Tencere her hükümeti sallar
Ticaret savaşında iyi haberler var
WhatsApp Business nedir? Kullanıcıların işini kolaylaştıracak
Eylül hacamat günleri ne zaman yaptırılır 2019
Yorumlar 3 yorum