YAZARLAR

Can Dündar'ın kurtuluş reçetesi Aydınlık oldu nihayet!

Karşımda avukatlar.. gazeteciler.. Dışarıda dost düşman. Diyorlar ki, "Yapma!" Tepemdeki insan "riskli" diyor, sonuçlarını önceden hatırlatıyor. "Devlet sırrı" diyor..

Bildiğim ne kadar hatırı sayılı gazeteci varsa hepsinesoruyorum:

- Aydınlık'ta yayımlanan o haber size gelseydi 16 aysonra yayımlar mıydın?

Can'ı sevenler, sevmeyenler.. herkes.

"Hayır" diyor!

O haber bana gelse.. Aydınlık'tan önce bile gelse.."Yayımlar mısın?" derseniz, tabii kiyayımlamam.. 

Karşımda avukatlar.. gazeteciler.. Dışarıda dost düşman.Diyorlar ki, "Yapma!" Tepemdeki insan"riskli" diyor, sonuçlarını önceden hatırlatıyor."Devlet sırrı" diyor.. 

Peki ben neyin peşindeyim?

Kime inat çıkıyorum bu yola?

Bilgilendirmek için mi?

Yoksa bitirmek için mi?

Sen bu haberi yayımlamadan bir veya iki gün önce, twitter'da"Sonunuz geldi" diye ahkâm kesersen, avukatlarıntüm uyarılarına rağmen, Aydınlık'ta 16 ay önce yayımlanan birhaberi inadına yeni gibi yayımlarsan, kusura bakma kardeş, kendisonunu getirmiş oldun. 

"Tutuklandık" diyor Can; kitabına bu adıvermiş. 

O geceyi anlatıyor. Cumhuriyet'in tepe ismi Akın Atalay'ınönüne koyduğu "bomba haber"i anlatıyor ballandıraballandıra. Ve nasıl direndiğini... Kitapta her ayrıntı var,Aydınlık hariç.. 

Yahu 7 kişiden dördü gazeteci olan o toplantıda sabaha kadarkonuştunuz da, aklınıza hiç mi Aydınlık gelmedi? Bir tekiniz, dönüpsorma gereği duymadınız mı, "kardeş bu haber 16 ay önceyayımlanmadı mı?" diye.

Doğan Satmış "Konuştuk"diyor.. 

"İki haber aynı değildi"diyor... 

Ha, işte orada duracaksın... Madem farklı iki haberden sözediliyor. Daha dün, duruşma salonunda Aydınlık'ın haberininiçin referans aldınız. Bu haberin daha önce Aydınlık'tayayımlandığını aylar sonra niçin hatırladınız? Kurtuluş reçetesiolarak Aydınlık yeni mi aklınıza geldi?

Ben sözümün arkasındayım, hainlikle, casuslukla tek kelimeetmeyeceğim. Nedim Şener'in de dediği gibi bir çeteTürkiye'yi kasıp kavuruyor, o çetenin servis ettiği görüntülertekraren Cumhuriyet'te çarşaf çarşafyayımlanıyor.

Can Dündar, son duruşmada, kendihaberlerini değil, Aydınlık'ın haberini koyuyorhakim ve savcıların önüne. "Onlar yaptı, ben deyaptım" demeye getiriyor sözü.

"Kötü niyetli gazetecilik"in itirafıbu!

Nedim Şener'i, Ahmet Şık'ı...  bu ülkenin polisini,askerini alaşağı edip, yerle yeksan eden bir çeteye hizmettirCan'ın yaptığı. Casusluk değil, hainlik değil, "kötügazetecilik" değil, "kötü niyetligazetecilik"tir yaptığı. 

Ödül aldığı bir habere, aylar sonra "Aydınlık'ınhaberi" diyor Can, adliye koridorlarında savunmasını böyleyapıyor. 

Haklı...

Haberi Aydınlık yaptı ve sesgetirdi.

O zaman Aydınlık değil de, niye Can ödüllendiriliyor!

Yorumlar20 yorum