BIST 7.837
DOLAR 28,93
EURO 31,21
ALTIN 1.892,39
HABER /  MEDYA

Can Dündar ve Erdem Gül hakkında flaş gelişme

MİT TIR'larıyla ilgili yayımladıkları haber ve görüntüler nedeniyle tutuklanan Can Dündar ve Erdem Gül'ün avukatları tutuklama kararına itiraz etti.

Abone ol

CUMHURİYET Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün avukatları bugün sabah Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda tutuklama kararına itiraz etti.

İstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği'ne sunulan tiraz dilekçesinin üç cümleden oluşması dikkat çekti. Dilekçe şöyle denildi,  "Biz üzerimize düşeni yapıyor ve Anayasa'ya, yasalara, AİHS'ne, AİHM kararlarına aykırı olan tutuklama kararlarına itiraz ediyoruz. Gerisi sizin bileceğiniz iş. Tercih ve sorumluluk sizindir." 

Can Dündar ve Erdem Gül, 26 Kasım 2015'te "Silahlı terör örgütüne üye olmaksızın bilerek ve isteyerek yardım etme", "Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasal ve askeri casusluk maksadıyla temin etme", "Devletin güvenliğine ilişkin gizli kalması gereken bilgileri casusluk maksadıyla açıklama" suçlarını işledikleri iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanıp cezaevine gönderilmişlerdi.