BIST 1.329
DOLAR 7,81
EURO 9,35
ALTIN 449,55
HABER /  GÜNCEL

Çipras'tan diplomasi sınırlarını zorlayan Türkiye tweeti

YUNANİSTAN Başbakanı Aleksis Çipras'ın Türkiye tweetleri diplomis sınırlarını zorladı. Tepkiler üzerine İngilizce mesajını silen Çipras'a Ahmet Davutoğlu da sitem etti.

Abone ol

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras dünkü zirve sonrasında, Rus savaş uçağının Türk jetleri tarafından düşürülmesiyle Ege’de Türk ve Yunan hava kuvvetleri arasında yaşananları ilişkilendiren imalı tweet'ler attı.

Çipras’ın @tsipras_eu hesabından AB-Türkiye hashtag'iyle paylaşılan tweet'lerde şu ifadeler yer aldı:

“Başbakan Davutoğlu’na: Neyse ki pilotlarımız Ruslara karşı sizinkiler kadar civa gibi değil. Ege’de olanlar rezil ve inanılmaz. Silahlara milyarlar harcıyoruz. Siz hava sahamızı ihlal etmek, biz de sizi önlemek için. En modern hava savunma sistemlerine sahibiz. Fakat, karada, masum insanları boğan insan kaçakçılarını yakalayamıyoruz." 

Diplomasi sınırlarını zorlayan bu tweet'ler bir süre sonra silindi. Çipras’ın İngilizce mesajlar içeren bu hesabındaki ifadeler silinse de Yunanca mesajların yer aldığı @atsipras hesabında aynı tweet'ler Yunanca halleriyle yer aldı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu ise Yunan lidere Twitter üzerinden verdiği yanıtta, Çipras’ın yorumlarının günün ruhuna uymadığını belirterek; “Aleksis, olumlu gündemimize odaklanalım” dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
En son depremler Akdeniz sallandı
Kış lastiği uygulaması zorunlu mu cezası var!
Cemil Bayık'tan yeni ateşkes açıklaması
Erdoğan Obama arasında sürpriz görüşme
Rusya'nın engeli Türkiye'ye büyük avantaj oldu
AVM'ler bugün kaça kadar açık ne zaman kapanıyor?
Yorumlar 7 yorum