YAZARLAR

Can Ataklı bile bu müptezelin eline su dökemez!

Sabahattin Önkibar diye biri, gazeteci sıfatıyla ahkâm kesebiliyor hâlâ. Başka ülkede olsa, değil yazmak hem vallahi hem billahi bu adamı tuvalete bekçi yapmazlar. Allah'ın gurur ihsân etmediği tipler böyle oluyor işte.

Gazeteciliğin, "prestij kaybı"nıtartışıyoruz. Kadir Has Üniversitesi'ninyaptığı araştırmada,  "en prestijlimeslekler" sıralamasında,  gazetecilik26. sıraya gerilemiş... 
Şaşırdık mı?
Hayır!
Görünen köye, kılavuza hacet yok; her şey gün gibi ortadaçünkü... Fehmi Koru ve NedimŞener üzülüyor ama, ben 36. sırada yeralmadığımıza şükrediyorum. 
Peki neden?
Kalemin gücünü kullanarak, yazdıkları yalanlarlagazetecilik mesleğini kirletenler... Debelendiğiçukurda mesleğimize sıçrayanmüptezellerden geçilmiyor da ondan... 

Bir düşünün...
Sabahattin Önkibar diye biri,  gazetecisıfatıyla ahkâm kesebiliyor hâlâ. Başka ülkede olsa, değilyazmak hem vallahi hem billahi bu adamı tuvalete bekçi yapmazlar.Ama o "Yarrabi şükür" modunda üfürüklerine devamediyor. Dikkatli bir İnternethaber yorumcusutarafından nasıl rezil edildiğine bir bakın Allahaşkına... Rezil rüsva olmasına rağmen, hiç aravermedi üfürüklerine. Hâlâ yazıyor, her kapağın altındano çıkıyor, her yalanın, her iftiranın, her çamurun altında onunimzası var...

Can Ataklı bile...
Su dökemez bunun eline...
O kadar yani... okuyun ne demek istediğimianlayacaksınız.  

"Başbakan Erdoğan'ın dosya fırlattığı MGKtoplantısı"nda önemli (!) bir ayrıntı yakalamıştıYeniçağ'ın eskisi. Klavyesinden şu sözler dökülmüştü bir sonrakigünün gazete yaprağına: 

-Oramiral Erdil, son toplantısında AKP'ninirticai faaliyetleri üzerine uzun uzun konuşuyor ve BaşbakanErdoğan'da çok kızarak ayağa fırlıyor ve Erdil'in önüne bir dosyafırlatıp,“Sen bırak onları da bu yolsuzluklarınınhesabını ver...”diyor. 

Tayyip Erdoğan, askerin en kudretli olduğu zamana söylemişti busözleri!  
Nasıl? 
Büyük bomba değil mi? 
Deniz Kuvvetleri Komutanı İlhami Erdil'inkatıldığı son MGK toplantısının hangitarihte yapıldığını hatırlayalım şimdi... 
Paşa, 24 Ağustos 2001 yılında emekli olduğunagöre, katıldığı son toplantı, daha önce yapılmış olmalı öyle değilmi?
Peki...
Tayyip Erdoğan ne zaman Başbakan olmuş?
AK Parti, bildiğiniz gibi, 2002 yılında iktidarageldi. Tayyip Erdoğan ise, 14 Mart 2003 yılında Başbakanlıkgörevini Abdullah Gül'den devraldı. 

Yani...
Erdoğan
'ın İlhami Erdil'in de dahilolduğu bir MGK toplantısına katılması mümkündeğil... 

Eeee?
E'si yok!
Rezil oldu! 
Ama, "Yarrabi şükür" moduna girdi ve bir gün sonrasuç ortağını açıkladı. Tayyip Erdoğan'ın eski özel kalem müdürü TuranÇömez'in kendisini yanılttığını yazdıutanmadan.

Allah gurur ihsân etmeyince
böyle oluyor işte...
Şerefli bir davranış sergilemek yerine...
Gazetecilik mesleğini kirletmeye devam etti, ediyor...

Bir değil gazeteci kılıklı müptezellerinsayısı. Aramızda çok var bu tiplerden. Normaldeçöp olması gerekenlerin, hâlâ yazıyor,konuşuyor olmalarıdır mesleğimize prestij kaybettiren.Kadir Has Üniversitesi'nin "En prestijlimeslekler" araştırması, biz gazetecilerin flu gördüğüfotoğrafı netleştirmiş oldu. 
Nedim Şener niye şaşırdı anlamadım! 

SABAHATTİN KİBAR İLE ÖZGÜRÖZEL'İN ORTAK NOKTASI

Sabahattin Önkibar'ın bir ikizi de CHP'devar. 
Özgür Özel...
Yalan ağzında yuva yapmış sanki. Sabahattingibi o da sürekli üfürüyor... Süleyman Soylu ileilgili 4 Şubat tarihini üfürmüştü hatırlayın."Fetullah'la görüştü" dediği SüleymanSoylu, o tarihte Umre'de çıktı... Bizimkisi, ikizi gibiişin üzerine ve yattı bir daha 4 Şubat'ı ağzına almadı. 
Özgür Özel, dün yeni bir yalanla karşımızdaydı. AKParti'ye kurultay için gönderilen davetiyenin yırtıldığını ve çöpeatıldığını söyleyince... 
Mahir Ünal'ı aradım... 
"Asla" dedi... 
"Biz nezaketten yoksun bir parti değiliz"dedi...
Özgür Bey, yalanı alışkanlık haline getirmiş. Yalan söylüyor,inanan inanır inanmayan zaten bana inanmaz diyor herhalde...Erdoğan'ın genel başkan seçildiği AK Partikongresine CHP'lilerin katıldığını söyleyince muhabiritiraz etti:
- Bildiğim katılmadınız... 
-Ha evet, katılmadık katılmadığımızı da yazılı bir metinlebildirdik... 
Mahir Ünal'a bunu da sordum... 
"Yalan, bize herhangi bir yazılı metin gelmedi"dedi...
Dedim ya...
Sebahattin'in ikizi... 

Yorumlar18 yorum