BIST 1.306
DOLAR 7,85
EURO 9,40
ALTIN 453,22
HABER /  POLİTİKA

Çağlar Demirel kimdir?

Çağlar Demirel, Türk siyasetçi ve Halkların Demokratik Partisi milletvekili. Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri'nde HDP Diyarbakır milletvekili olarak meclise girmiş, HDP grup başkan vekilliği yapmaktadır.

Abone ol

25. Dönem HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı Çağlar Demirel, 1969 yılında Diyarbakır'ın Pasur(Kulp) ilçesinde doğdu.

1995 yılın da Dicle Üniversitesi Hemşirelik bölümünden mezun oldu. Bu tarihten itibaren birçok sivil toplum kuruluşunda ve kadın kurumlarında gönüllü danışmanlık yapan Çağlar Demirel Aile Planlaması Derneği, Umut Işığı Kadın kooperatifi, Kadın Adayları Destekleme Derneği gibi kadın ve aile sağlığı, kadın emeği, kadın hakları, eğitim ve kadına yönelik şiddet ile mücadele alanlarında birçok projeye imza attı.

2004 yılında Bağlar Belediyesi'ne bağlı Kardelen kadın Evi'nin kuruluşunda da yer alan Çağlar Demirel beş yıl boyunca Bağlar'da kadın çalışmalarını koordine etti. Çağlar Demirel ayrıca, 2009 yılında yapılan yerel seçimlerde Mardin'in Derik ilçesinde DTP'den belediye başkanlığına seçilerek, belediye başkanlığı süresince parti, belediye meclis grubu, belediye çalışanları ve Derik halkıyla birlikte birçok başarılı hizmete imza attı. Belediye başkanlığının yanı sıra DTK Koordinasyon Kurulu ve Uluslararası Kürt Kadın Konferansı Girişim Komisyonunda yer alan Çağlar Demirel, aktif siyasal yaşamını kadın mücadelesi alanındaki çalışmalarıyla sürdürüyor

ÖNCEKİ HABERLER
HDP'li vekile hapis şoku
Ünlü gece kulübü: 15 Temmuz partisinden vazgeçiyoruz
15 Temmuz kararı! Bu gece saat 02.00'da kapanacak dikkat
15 Temmuz Şehitler Köprüsü için son dakika karar
15 Temmuz şehitler köprüsü iddianamesi tamam!
Günaydın Et Restoranlarının sahibi Cüneyt Asan kimdir, nereli?
Yorumlar