BIST 1.378
DOLAR 8,12
EURO 9,71
ALTIN 455,84
HABER /  POLİTİKA

Burdur'da İYİ Parti'yi sarsan şok istifa

Eski İYİ Parti Burdur İl Başkanı Osman Kurt, ülkesi ve ülküsü için partisinden istifa ettiğini bildirdi. Kurt, 28 Haziran seçimlerinde İYİ Parti'den milletvekili seçildiği duyurulmuş; ancak İYİ Parti'nin çıkardığı bir milletvekili yurtdışı oylarının sayımıyla CHP'ye geçmişti.

Abone ol

İYİ Parti Burdur Kurucu İl Başkanı olan Osman Kurt, yaptığı yazılı açıklamada, İYİ Parti Genel Başkanlığına istifa dilekçesi gönderdiğini belirtti.

Osman Kurt, dilekçesinde, "Yanlışların katlanarak devam etmesi, uyarılarımızı dikkate almayarak 31 Mart mahalli idareler seçimi öncesi teşkilat yapılanması konusunda il başkanımız yerine başka bir şehrin il başkanına danışılarak karar alınması, teşkilatlara güç vermek yerine kendine güç devşirilmeye çalışılması, çıktığımız bu yolu sizlerle yürünemez hale getirdi." ifadelerini kullandı.

EN YÜKSEK OY ORANINI ALDILAR

Kişisel menfaatleri uğruna mücadele veren hiç kimsenin önünde eğilmeyeceğini aktaran Kurt, "Bizler bu yola gördüğü haksızlıklar karşısında susmak, birilerinin gölgesinde siyaset yapmak için çıkmadık. Burdur'un ve Burdurlunun yanında olmak için yola çıktık. Ülkesi için değil, kendi hırsları için yola revan olanları, zaaflarıyla malul ihtiras mahkumlarını Allah'a havale ediyor, ülkem ve ülküm için İYİ Parti'den istifa ediyorum." ifadelerini kullandı.

ÖNCEKİ HABERLER
"Avrupalılar Trump yönetimini geçici görüyor"
Katar'da Bülent Uygun depremi
İmamoğlu: Beylikdüzü'nde kaçak cami yaptım
Galatasaraylı Diagne eleştirilere cevap verdi!
İngiltere'de terör alarmı: 3 paketten patlayıcı çıktı!
Mehmet Özdilek'ten Beşiktaş mesajı
8 Mart resimli mesajları kısa ve anlamlı Kadınlar Günü sözleri
Malatya’da tren raylarını çalarken suçüstü yakalandılar
Muhafazakar dünyanın güçlü kadınları Hijab In Style'da
BİLSEM sınavları ne zaman bitecek 2019 BİLSEM takvimi
Yorumlar 1 yorum