BIST 8.012
DOLAR 28,92
EURO 31,50
ALTIN 1.901,11
HABER /  DÜNYA

Bu para bize yeter, artık para göndermeyin

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde evleri yanan yaşlı çifte yardım için toplanan para 96 bin liraya ulaştı. Yaşlı çift, yardımseverlere teşekk...

Abone ol

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesinde evleri yanan yaşlı çifte yardım için toplanan para 96 bin liraya ulaştı. Yaşlı çift, yardımseverlere teşekkür ederek, "Bu para bize yeter, artık para göndermeyin" dedi.
30 Aralık günü evleri yanan Sultan Alacaoğlu (70) ve eşi Hüseyin Alacaoğlu (75) çifti, yapılan yardımlardan çok mutlu olduklarını, bu kadar yardımın kendilerine başlarını sokabilecekleri bir ev yapmaya yeteceğini belirterek, “Yardım eden, etmeyen herkesten Allah razı olsun. Yapılan bu yardımlar bize başımızı sokacak ev yapmaya yeter. Bu yardımseverler bizim gibi yardıma muhtaç olan başka insanlara da yardım edebilir” dedi.
Eşi Sultan Alacaoğlu ile oğlunun evinde kalan Hüseyin Alacaoğlu’nu ziyaret eden Bayramiç Belediye Başkanı İsmail Sakin Tunçer, aileye geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Tunçer, “Biz vatandaşlarımızı ortada bırakmayız. Belediye olarak ev kiralarını, gıda ve yakıt ihtiyaçlarını karşılayacağız. Haberin medyada yayınlanması ile birlikte onlarca yardımsever belediyemizi arayarak yardım etmek istediklerini söyledi. Bizler de aileye konuyu ilettik. Aileye Ziraat Bankası’nda yardım hesabı açıldı. Bu hesaba yaklaşık 96 bin TL yardım yapılmış. Aile bu yardımla kendilerine bir ev yapacak” dedi.
Yaşlı çifte belediye olarak her türlü desteği yaptıklarını, kendilerine bir ev yapılacağını anlatan Başkan Tunçer, “Bu yardımlarla tekrar yüzleri güldü. Onların yüzünün gülmesi bizi çok mutlu etti. Belediyenin telefonları hiç susmadı. Haberin duyulmasıyla birlikte vatandaşlar yardım etmek için sürekli belediyemizi aradı. Herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
(İHA)