BIST 1.945
DOLAR 13,48
EURO 15,23
ALTIN 802,50
HABER /  POLİTİKA  /  CHP

Bu kaset Gürsel Tekin'i yakacak!

Ankara İl Başkanı Tarık Şengül'e Tekin tarafından gittiği iddia edilen işadamı A.B. kasete alınan görüşmede önemli itiraflarda bulundu

Abone ol

CHP Ankara İl Başkanı Tarık Şengül'ün istifası ile sonuçlanan Yenimahalle Belediyesi'ndeki 300 milyon dolarlık rant kavgasında her gün yeni bir bilgi ortaya çıkıyor.

Tarık Şengül, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin aracılığıyla kendisine gelen ve imar değişikliğinin mahkemeye verilmemesi için destek isteyen işadamı A.B. ile yaptığı görüşmeyi daha sonra zor durumda kalmamak için kayıt altına aldığına açıklamıştı.

İŞADAMI TEKİN'İ YAKTI

A.B MHP'li mi?
Adı rant tartışmalarına karışan işadamı A.B kim? Ayrıntılar için TIKLAYIN

Görüşmede işadamı A.B.'nin Gürsel Tekin'i çok zor durumda bırakacak ifadeler kullandığı konuşuluyor. İddialara göre Tarık Şengül, işadamı A.B.'ye görüşme sırasında "Gürsel'i nereden tanıyorsun?" diye soruyor. A.B. ise Şengül'ü şok eden şu cevabı veriyor: "Biz Gürselle bu tür işler yaparız. İstanbul ve Ankara'da..."

PARA TEKLİF EDİYOR

Şimdiye kadar Gürsel Tekin ismini kullanmayan Şengül, işadamına aracılık eden parti yöneticisini, "CHP'de tenzili rütbe almış bir partili" olarak açıkladı.

Şehir Planlamacıları Odası eski başkanı olması nedeniyle Tarık Şengül'e gelen işadamı A.B. Çayyolu Alacatlı'daki Ema Havuzlu Konakları'nın yapılaşma yoğunluğunun artırılmasının iptali için mahkemeye gidilmesini önlemeye çalışıyor. İşadamı, dava açılmaması karşılığında genel seçimler sırasında CHP İl Başkanlığı'nın ihtiyacı olan parayı verme taahhüdünde bulunuyor.

O işadamı konuştu: Tamamı yalan ve iftira

Ankara ve Türkiye gündemini sarsan imar rantı tartışmaların odağında yer alan işadamı A.B., iddiaları yalanladı.

CHP'nin içindeki çatışmalara alet edildiklerini savunan A.B., Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi'nden ve Yenimahalle Belediyesi'nden kendileri haricinde 15 plan geçtiğini söyledi.
Şehir Planlamacıları Odası'nın imar değişikliğine karşı dava açtığını hatırlatan A.B., konuşmalarında;

"Konuşulanların tamamı yalandır. İftiradır. Kendisinin yanına ben gitmedim. Kendisini de tanımam. Ben de siyaset yapan biriyim. Şengül'ü sadece mimarlığı yönünden bilirim."

Şengül'e neden davayı kendisinin açmadığını soran ve elindeki bilgi ve belgeleri açıklamaya davet eden A.B., iddialarla ilgili dava açacağını söyledi. Gürsel Tekin'i ise tanıdığını belirten A.B., "Gürsel Tekin'i tanırım. Hakkı Süha Okay'ı tanırım. AK Parti'den herkesi tanırım. Zafer ağabeyi tanırım. Ben Yozgatlıyım" diye konuştu.

50 MİLYON VERENE SATARIM

Planın 13 senedir büyükşehirde beklediğini ifade eden A.B., isteyene arsayı 50 milyon liraya satabileceğini söyledi.

İşadamı, "Burası 13 senelik proje. Burada köpekler geziyor. Etrafında imar çalışması olmuş bizim yerimizden almışlar hep. Bu tür yoğunluk artırımları her yerde var. İstanbul'da da var. CHP'nin iç tartışmalarına alet edildim. Kaset varsa ortaya çıkarsın. Yalan bunlar. İl başkanı kimdir? Görevi nedir? İddialarının tamamı yalandır. Kaydı varsa ortaya koysun" ifadelerini kullandı.

Görüşmeye birini yollamış olabilirim

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Milliyet Gazetesi Yazarı Can Dündar'ı arayarak iddialara tepki gösterdi. Görüşme için birilerini yollamış olabileceğini kabul eden Tekin, "Görüşme için birilerini yollamış olabilirim, her gün yüzlerce kişiyle görüşüyorum ama konuyu bilmiyordum. İl Başkanlığım döneminde hep imar yolsuzluğuyla mücadele ettim. Böyle bir işe adımı karıştırmak alçaklıktır. İspatlasınlar siyaseti bırakırım" diye konuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
Nemrut heykelleri Kahta'ya taşınacak!
Nemrut heykelleri Kahta'ya taşınacak!
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Bu lensler uykuda tedavi ediyor
Bu lensler uykuda tedavi ediyor
Obama acil yönetim ekibini topladı
Obama acil yönetim ekibini topladı
Sağlık ocağına molotoflu saldırı
Sağlık ocağına molotoflu saldırı
Mardin'de PKK karakola saldırdı
Mardin'de PKK karakola saldırdı
Ve Işık Koşaner sessizliğini bozdu
Ve Işık Koşaner sessizliğini bozdu
Fenerbahçe hükümeti göreve çağırdı
Fenerbahçe hükümeti göreve çağırdı
Başbakan Erdoğan'ı öpmeyin uyarısı!
Başbakan Erdoğan'ı öpmeyin uyarısı!
Lugano Fenerbahçe'ye veda etti
Lugano Fenerbahçe'ye veda etti