BIST 1.441
DOLAR 8,51
EURO 10,27
ALTIN 499,45
HABER /  GÜNCEL

Bu ilçeye 461 kişi aranıyor eğer dönerlerse para alacaklar

BALIKESİR'in 49 bin 539 nüfusa sahip Bigadiç ilçesi genel bütçedeki ödeneğini artırmak için 461 kişi arıyor, başkan "ilçeye dönün" çağrısı yaptı.

Abone ol

Balıkesir'de 49 bin 539 nüfusa sahip Bigadiç ilçesi, Büyükşehir Meclisi'nde daha fazla temsil ve genel bütçeden daha fazla ödenek için 461 kişi arıyor. Nüfus 50 bine tamamlandığı taktirde belediye daha fazla para alacak.

49 bin 539 nüfusu 50 bine tamamlamak için hemşehrilerine çağrıda bulunan Belediye Başkanı İsmail Avcu, 461 kişinin daha nüfusunu ilçeye alması gerektiğini söyledi. 50 binlik nüfusa 461 kişinin kaldığını belirten Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Bigadiçli olup da gerek Balıkesir’de, gerekse yurdun dört bir yanında yaşayan hemşehrilerine geri dönün çağrısında bulundu. Başkan Avcu, yıl sonuna kadar 50 bin nüfusa ulaşmayı umut ettiğini bildirdi.

Nüfus 50 bin olursa ne alacaklar?
İsmail Avcu nüfusun 50 bine çıkması durumunda elde edecekleri avantajları şöyle anlattı:
-“Bigadiç 49 bin 539 nüfus ile 50 binin eşiğinde bir ilçe. 50 bin nüfus sayısı bize 15 olan belediye meclis üyesi sayımızı 25’e, Balıkesir’deki temsil kabiliyetimizi 4’den 5’e ve İller Bankası ve Sağlık Bakanlığı gibi devletin bütün kademelerinde bizi bir adım öne taşıyacak.

-Ben Bigadiçli hemşerilerimden emekli olmuş, yurdun değişik yerlerinde yaşayan Bigadiçli hemşehrilerime, Bigadiç’te çalışıp Balıkesir’de yaşayan hemşerilerimden nüfuslarını Bigadiç’e aldırmalarını ve bu 50 bin eşiğini aşmamızı teklif ediyorum. İnşallah ben Bigadiçli kardeşlerimle beraber yıl sonuna kadar bu rakamı aşacağımızı ümit ediyorum. Böyle bir seferberlik başlattık inşallah ben el birliği ile başaracağımızı ümit ediyorum”.

ÖNCEKİ HABERLER
Chrome dönemi bitiyor Whatsapp'tan sonra yeni şok!
Polisi şehit eden PKK'lı tükürük örneğinden tespit edildi
3600 ek gösterge ne zaman çıkacak Erdoğan'ın son açıklaması
CHP'li Bülent Tezcan'dan Brunson iddiası
İş arayanlar baksın 2 bin dolar maaşla yurt dışına personel alınıyor
Kaçırıldığı söylenen Ayşe'de şaşırtan haber
Engelli maaş ödemesi doğum tarihine göre hangi gün ödenecek?
Benzin ve motorin için okkalı bir zam bekleniyor eğer yansırsa...
Saatlerin geri alınması hangi gün kış saati uygulaması kalktı mı?
MHP ile İYİ Parti arasında "tükürme" kavgası! Hakaret, tehdit ve...
Yorumlar 7 yorum