BIST 1.191
DOLAR 7,97
EURO 9,45
ALTIN 487,20
HABER /  POLİTİKA

Bozdağ: Asla böyle bir talimatımız olmadı!

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Anayasa Komisyonu'nda milletvekillerinin sorularına cevap verdi.

Abone ol

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Teröristler, terör örgütleri ve bunun talimatıyla hareket edenler suç işlerken 'aman suç işlerken göz yumun, bunlara dokunmayın' gibi hükümetin talimatı asla söz konusu değildir, olmamıştır" dedi.

Hükümetleri döneminde terörle mücadelede çeşitli yöntemlerin kullanıldığını belirten Bozdağ, "Çözüm endeksli ilk defa tartışan hükümet AK Parti hükümetleri olmuştur.

HÜKÜMETİN ASLA TALİMATI SÖZ KONUSU DEĞİL

Bu tartışmalar esnasında değişik görüşler ortaya atılmış, değişik tartışmalar yaşandı. Teröristler, terör örgütleri ve bunun talimatıyla hareket edenler suç işlerken 'aman suç işlerken göz yumun, bunlara dokunmayın' gibi hükümetin talimatı asla söz konusu değildir, olmamıştır. Ankara'da, İstanbul'da suç işlenirken, herhangi bir olay söz konusu olduğunda güvenlik güçlerimiz kamu düzenini ve güvenliği sağlamak için müdahale etme hakkına sahipse, bölgedeki güvenlik güçlerimiz aynı haklara sahiptir. Bu nokta hükümetimizi yıpratmak için sürekli bir biçimde kullanılan argümandan ibarettir. Hükümetimizin asla böyle bir talimatı olmamıştır" dedi.

ÖNCEKİ HABERLER
Dolar ne kadar oldu 03.05.2016 güncel fiyatlar
Avukat İlknur Türker düğünde takılan takılar kime aittir?
Cennetten düşen melek zannettiler bakın ne çıktı!
'Birlikte ayaktayız, ayrılınca yıkılırız' diyen bir roman
Miraç Kandili duası bu gece okunacak dualar
Mustafa Üstündağ evli mi eşinden boşandı mı?
Yorumlar 6 yorum