BIST 115.748
DOLAR 6,86
EURO 7,73
ALTIN 392,14
HABER /  GÜNCEL

Bomba iddia! TSK, Suriye polisini eğitiyor! İlk mezunlar..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında girdiği Suriye'de 5 bin Suriyeli polisi eğitimden geçirdiği iddia edildi. TSK ayrıca, ilk kez Suriyeli kadınlara polislik eğitimi verildi. Başarılı olan 90 Suriyeli kadın polisliğe başladı.

Abone ol

TÜRK Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Harekatı ile bölgedeki terör örgütlerine ağır darbeler vurdu. Türkiye, teröristlerden kaçmak için vatanlarını terk eden ancak Fırat Kalkanı ile örgütlerden temizlenen vatanlarına dönen Suriyeliler için de çalışmalarını sürdürdü.

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre; TSK, ilk etapta yaklaşık 5 bin Suriyeli polise eğitim verdi. Ardından Suriye Polis Kuvvetleri ve Ulusal Güvenlik Komutanlığında ilk kez Suriyeli kadınlara polislik eğitimi verildi.

90 KADIN POLİS FIRAT KALKANI BÖLGESİNDE POLİS OLDU

Eğitimde başarılı olan 90 kadın, Fırat Kalkanı bölgesinde huzuru sağlayacak. Suriyeli kadınlar, Türk komutanlardan eğitim aldı. Suriyeli kadınlara, protokol, asayişi sağlama, yakın takip, silah eğitimi, sıcak çatışma ve terörle mücadele eğitimleri verildi. 90 kadın polis, dün yemin töreni ile resmen göreve başladı.

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan'dan belediyelere imar teftişi kararı!
Veysel Tiryaki kimdir eşiyle birlikte her pazar bunu yapıyorlar
Meral Akşener'in 5 milletvekili oldu işte isimleri
Melih Gökçek'in yerine kim gelecek?
Melih Gökçek'ten son dakika istifa twitleri işte tarih!
Şube müdürü maaşları 2020 derecesine göre yeni zam geldi
Yorumlar 2 yorum