BIST 1.414
DOLAR 8,72
EURO 10,40
ALTIN 499,65
HABER /  DÜNYA

Bizden daha çevreci bir hükümet yok

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 10.5 yılda 2 milyar 800 milyon fidan diktiklerini ifade ederek, "Bizden daha çevreci bir hükümet y...

Abone ol

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 10.5 yılda 2 milyar 800 milyon fidan diktiklerini ifade ederek, "Bizden daha çevreci bir hükümet yok’’ dedi.
Bakan Eroğlu, Abant Tabiat Parkı’nda düzenlenen merasimde konuştu. Abant’taki ağaçların kesildiği iddialarını yanıtlayan Eroğlu, 10.5 yılda 20 milyar fidan diktiklerini ifade ederek, AK Parti hükümetinden daha çevreci bir hükümetin olmadığını söyledi.
Bakan Eroğlu şöyle konuştu:
"Biz 10.5 yılda 2 milyar 800 milyon adet fidanı toprakla buluşturduk. Bizden daha çevreci bir hükümet yok. İddia ettik, söyledik, ispat ettik. Hatta bu kadar ağaç dikilemez diye yanlış hesap edenler de oldu. Ama bunların matematik bilmediği anlaşıldı. Biz ne yaparsak ilmi olarak yapıyoruz. Yaptığımız şeyler ilmi esaslarla yapılıyor. Rastgele yapmıyoruz. Yapılan çalışmalar sonrasında bölge çok daha güzel hale geldi. Bunu söyleyen muhalefet, utanmayacak mı bu düzenlenmiş ve güzelleşmiş halini görünce. Utanma duygusu herhalde kalmadığı için bunu söylemek cesaretini gösterebiliyorlar. Böyle tenkit etmiştik ama çok güzel olmuş, tebrik ederiz demek aslında bir erdemdir bana göre. Dünyada böyle bir muhalefet yok. Onlar bizim yaptıklarımızı takip ederlerse bizi izlemeye devam ederlerse daha isabetli olur diye düşünüyorum."
(İHA)

ÖNCEKİ HABERLER
Mısır muhalefetinden Mursi'ye ültimatom
Bitcoin ile yüksek kazanç sağlama fırsatı
Nexus 5 test raporunda göründü mü?
Levent Kırca'dan Erdoğan kehaneti
İşkenceden ölen askerin ailesine şok!
Üç aylık verimlilik istatistikleri
Brezilya'da kupa finalinde çatışma
Bu haber sigara tiryakileri için...
LYS sonuçları bugün açıklanacak
Gezi Parkı'nın esrarengiz finansörü
Yorumlar