HABER /  GÜNCEL

Biri Cumhurbaşkanı, üçü başbakan IŞİD kafalı 300 Fransız...

Aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin ile 3 eski başbakanın da bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçi Kuran-ı Kerim'in değiştirilmesini talep eden bir manifesto yayınladı. AB Bakanı Ömer Çelik çok sert tepki göstererek "DEAŞ neyse, bu 300 Fransız da aynı" dedi.

FRANSA'dan tarihi küstahlık... Aralarında eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy'nin ile 3 eski başbakanın da bulunduğu 300 Fransız yazar ve siyasetçi Kuran-ı Kerim'in değiştirilmesini talep eden bir manifesto yayınladı. AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çeylik buna çok sert tepki göstererek "İnsanlık rehberi Kur’an’dan insan karşıtı bağnazlık ve şiddet çıkaran DEAŞ neyse, bu 300 Fransız da aynı" dedi. 

Sarkozy ile eski başbakan Valls'in de imzacıları arasında olduğu imzacılar, Kuran'ı Kerim'in antisemitist ifadeleri barındırdığını iddia edip o bölümlerin çıkarılmasını talep ettiler. AB Bakını Ömer Çelik sosyal medya hesabı üzerinden sert tepki gösterdi. "300 Fransız yazar ve siyasetçi, şiddet ve Yahudi düşmanlığı yayıyor iddiasıyla Kur’an’dan bazı ayetlerin çıkartılmasını istemişler. Aralarında Sarkozy de var. Entellektüel şiddetin ve barbarlığın en çarpıcı örneği bu" diyen Çelik, "İnsanlık rehberi Kur’an’dan insan karşıtı bağnazlık ve şiddet çıkaran DEAŞ neyse, bu 300 Fransız da aynı" ifadelerini kullandı. İşte Çelik'in o paylaşımları...

ÖNCEKİ HABERLER
Hangi lider kaç imza topladı işte en çok imza toplayan isim
Cennet'in Gözyaşları 32. bölüm fragmanı son bölüm nefes kesti
Meteoroloji uzmanından önemli uyarı! Bu yaz ve sonbahara dikkat
Jet Sosyete 12. bölüm fragmanı son bölüme yalıdaki hayalet damga vurdu
İsrail-ABD karşı karşıya geliyor! Kritik gelişme
MHRS randevu alma ekranı 2020 TC numarası ile giriş
Yorumlar 7 yorum