HABER /  SAĞLIK

Bir bardak soğuk çay kaç kalori- Kalori hesaplama cetveli

Yazın yavaş yavaş yaklaşması ile birlikte birçoğumuz yediğimize içtiğimize dikkat eder oldu. Peki özellikle yemeklerin yanında tercih ettiğimiz 1 bardak soğuk çayda kaç kalori var dersiniz? Sizler için bir bardak soğuk çayın kaç kalori ettiğini ve besinlerin kalori değerlerini hesapladık.

Bir bardak soğuk çayda kaç kalori var sorusu yazın yaklaşması ile birlikte sık sık aranmaya başladı. Yaza daha sıkı ve fit bir şekilde girmek isteyenler diyet programlarına bakmaya başladı bile. Peki özellikle yemeklerin yanında içtiğimiz 1 bardak soğuk çayda kaç kalori var biliyor musunuz?

Ortalama 100 ml 1 bardak soğuk çayda 30 kalori vardır. Peki gün içinde sıkça tükettiğimiz elma suyu, gazlı içeçekler, meyveli soda, portakal suyu ve sade kahvedea kaç kalori biliyor musunuz? Kalori cetceline göz atın!

EKMEK YARARLI MI ZARARLI MI: Ekmek bazı uzmanlara göre gereksiz ve hatta zararlı bile olsa, faydaları olduğu da yadsınamaz. B1, B2, B3, B9, demir, tiamin, riboflavin, niasin, folik asit gibi değerli vitamin ve mineralleri içerir. Vücuda gereksinim duyduğu vitaminleri veren, enerji sağlayan, kan hücresi oluşumuna destek sağlayan ve sinir sisteminin korunmasını sağlayan bir yiyecek olan ekmek, kalp sağlığını koruyucu folat sayesinde de  önemini pekiştirir.

Ama işlemden geçmiş ekmekler bu çok değerli mineral ve vitaminlerin çoğundan yoksundur. Bu sebeple ekmeği evde yapmak, onu besin değeri açısında çok daha değerli kılar.

Bir adet ekmekte glusit, su, protein, lipit ve madeni tuzlar bulunur.

ÖNCEKİ HABERLER
Belediye Başkanı hıçkıra hıçkıra ağladı!
Bir bardak gazoz kaç kalori- Kalori hesaplama cetveli
ABD Kürt bölgesine dolar yağdıracak
Yemekteyiz 9 Mart kim kazandı kaç puan aldı?
Erdoğan'dan 23 milyon eve mektup
Asgari ücret ne kadar olacak 2020 maaş hesabı
Yorumlar