BIST 1.538
DOLAR 7,53
EURO 8,99
ALTIN 409,74
HABER /  MEDYA

'Bir Ak Parti'li niye hayır der' dedi kendi kararını açıkladı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun danışmanlığını da yapmış yazar Etyen Mahçupyan, referanduma üç gün kala kararını açıkladı.

Abone ol

Karar Gazetesi köşe yazarı Etyen Mahcupyan, bugünkü köşe yazısında 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliği referandumu ile ilgili olarak görüşlerini bildirdi. 

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bir dönem danışmanlığını da yapan Etyen Mahcupyan, referanduma 'hayır' kararı aldığını ilan etti. 

BİR AK PARTİ'Lİ NİYE HAYIR DER?

'Vereceğimiz kararda başkalarının ne düşündüğü bizim için referans olamaz' diyen Mahcupyan, yazısında 'Başkanlık sistemine her zaman taraftar olduğunu' da hatırlattı. 

16 Nisan referandumunda 'hayır' diyeceğini net bir şekilde açıklayan Mahcupyan, 'hayır' deme nedenlerini de "Bir AK Parti'li niye hayır der?" başlıklı yazısında sıraladı. 

TEK ADAM DÜZENİ...

Mahcupyan yazısında; 

"...referandumda oyum ‘Hayır’ olacak… Çünkü 1) Önerilen tasarı başkanlık sisteminin ruhuna tümüyle ters 2) Bu tasarı suistimal edilmeye açık bir tek adam düzeni getiriyor 3) Eski sistemin kötü olması bizim de kötü bir sistem getirmemizi meşru kılmıyor 4) Apaçık yanlışı doğru diye savunmak ahlaki değil ve nihayet 5) Bu yönetim modeli AK Parti’ye, muhafazakarlara ve Türkiye’ye orta vadede büyük zarar verecek…" dedi. 

ÖNCEKİ HABERLER
Flaş iddia ABD Suriye'de silah deposunu vurdu yüzlerce ölü var
Kadir Topbaş'ın referandum kararı
Davutoğlu Konya mitingine katılacak mı?
Ortalık fena karıştı gözaltına alınanlar var
Masaj salonunda tecavüz dehşeti
İbrahim Erkal son durumu ne öldü haberleri çıktı eşi...
Akdağ'dan Rusya'ya: İnşallah söylememiştir
BBP lideri Destici'den Kılıçdaroğlu'na rejim yanıtı
Yok artık hırsızlar şehitlikten bakın ne çaldı
Diriliş 85. bölüm yeni fragmanı Ertuğrul ne yapacak?
Yorumlar 13 yorum