HABER /  DÜNYA

Binlerce insan hayatta kalmak için kaçıyor

Endonezya'nın Bali Adası'ndaki Agung Yanardağı'nda volkanik hareketliliğin artması nedeniyle bölgedeki on binlerce kişinin tahliye edildiği bildirildi.

Ulusal Afet Yönetim Ajansından yapılan açıklamada Endonezya'nın Bali Adası'ndaki Agung Yanardağı'ndaki volkanik hareketliliğin artması nedeniyle büyük patlama ihtimaline karşın en üst düzeyde alarm verildiği belirtildi.

Yaklaşık 100 bin kişinin yaşadığı 22 köyün tehlike bölgesinde yer aldığına dikkat çekilen açıklamada, şu ana kadar 40 bin kişinin kaydedildi.

Ajans, bölge halkına tahliye talimatlarını dikkate almaları uyarısında bulundu.

Turizm cennetinde kabus: On binlerce kişi kaçıyor!Turizm cennetinde kabus: On binlerce kişi kaçıyor!Turizm cennetinde kabus: On binlerce kişi kaçıyor!Turizm cennetinde kabus: On binlerce kişi kaçıyor!HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Bölge halkına sakin ve tedbirli olmaları gerektiğini belirten Bali Valisi Made Mangku Pastika, tehlike bölgesinde yaşayanlara daha önce belirlenen güvenli yerlere gitmeleri uyarısında bulundu.

UÇAK SEFERLERİ İPTAL

Volkanoloji ve Jeolojik Afet Azaltma Merkezi (PVMBG) ise verilen en üst seviyedeki alarm durumunun, şu anda yanardağda yaşanan hareketlilik dikkate alındığında en az bir ay kadar sürebileceğini duyurdu.

Ülkenin turistik bölgesi olan Bali’deki Ngurah Rai Uluslararası Havalimanı'ndaki seferlerin iptal edilmesi yaklaşık 90 bin yolcuyu olumsuz etkiledi. Adadan ayrılmak isteyen bazı yolcular diğer ulaşım yollarını kullanarak en yakın havalimanına ulaşmaya çalışıyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Hariri'den 'Görevimin başındayım' açıklaması
Kriz çıkaran kongre ertelendi! Türkiye, Rusya ve İran...
Okul servisine silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var!
Canikli'den yerli savaş uçağı için flaş açıklama
İzmir'de suya yüzde 10 zam yapıldı!
2020 LGS tarihi ne zaman ÖSYM sınav ne zaman yapılacak?
Yorumlar 6 yorum