HABER /  GÜNCEL

Bingöl imsak vakti iftar sahur saatleri -Sabah akşam ezanı kaçta?

BİNGÖL İmsakiyesine göre imsak vakti ne zaman giriyor iftar saat kaçta açılacak? Diyanet tarafından Bingöl iftar saati, sahur imsak vakitleri ile sabah, öğle, yatsı ve akşam ezanı saatleri de listelendi. İşte Diyanet imsakiyesine göre saatler;

Abone ol

Bingöl için iftar vakti ve imsak (sahur) saatleri Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanan Ramazan ayı imsakiyesi'nde yer alıyor. Bingöl 2018 diyanet imsakiyesinde iftar saatleri ile birlikte sahur imsak vakti ile sabah ve akşam ezanı saatleri de bulunuyor. 

Diyanet bu sene Ramazan ayında verilen fitre miktarını da duyurdu. Buna göre 2018 yılı Fitre tutarı 19 lira olarak belirlendi. Belirlenen bu miktarın, "asgari miktar" olduğu, fıtır sadakasında verilecek miktar konusunda bir üst sınır bulunmadığı ifade edildi.

Peki bugün Bingöl ilimizde iftar saat kaçta açılacak imsak vakti ne zaman girecek? 30 günlük diyanetin Bingöl ramazan imsakiyesinde ezan saatlerini de bulabilirsiniz.

Bingöl İmsakiye 2018 Diyanet sahur - iftar ezan saatleri

İmsak vakti nedir sahur saatlerine dikkat! : Sahur vakti imsak ile biter. Diyanetin yayınladığı 2018 İmsakiyesi'ne göre ilinizde imsak vakti girdiği an oruç tutmak için yeme içmeyi kesmelisiniz. Oruç tutan bir çok kişi ramazanın birinci günü bunu karıştırmakta. Sahur vakti, sabah ezanı okunmadan önce bitmektedir. Sahur vaktinin ne zaman bittiğini öğrenmek için takvim ya da imsakiyelerde yazan imsak olarak geçen kısma bakmanız gerekir.

İLİNİZİN 2018 YILI İMSAKİYESİ İÇİN TIKLAYIN

Kadir Gecesi ne zaman? : Ramazan ayının 27. gecesi olan Kadir gecesi bu yıl, 10 Haziran Pazar gününe denk geliyor.

Ramazan Bayramı ne zaman? : Ramazan ayı 14 Haziran'da bitecek. Ramazan bayramının ilk günü 15 Haziran cumaya denk geldiğinden bu yıl bayram tatili 3 günle sınırla kalacak.

ÖNCEKİ HABERLER
Almanya'dan Türkiye için sürpriz adım
HDP Adıyaman milletvekili adayları 2018 YSK isim listesi
Tunceli imsak vakti iftar sahur saatleri -Sabah akşam ezanı kaçta?
Zonguldak İyi Parti milletvekili adayları YSK kesin isim listesi
Karabük İyi Parti milletvekili adayları YSK kesin isim listesi
LGS örnek soruları 2020 sayısal bölüm çözümlü LGS soru kitapçığı
Yorumlar