HABER /  AK PARTİ

Binali Yıldırım'dan Yeni Zelanda'daki cami saldırısına tepki: Bu ne nefrettir ne alçaklıktır?

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Yeni Zelanda'daki terör saldırılarına ilişkin "Bu ne nefrettir? Bu ne alçaklıktır?" diyerek sert tepki gösterdi.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Yeni Zelanda'daki terör saldırılarına ilişkin yaptığı açıklamada "İbadet etmekten başka hiçbir şey yapmayan, Allah'a eller yönelmişken alçakça bir saldırı sonucu Yeni Zelanda'da dindaşlarımız, kardeşlerimiz katledilmiştir. Şehit edilmiştir. Bu ne nefrettir? Bu ne alçaklıktır? Bir de barbarlığı bize yakıştıranların ne kadar insanlıktan nasibini almadıklarını bir kez daha görüyoruz" diye konuştu.

"Yeni Zelanda'da hayatını kaybeden kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyoruz" diyen Yıldırım,  "Bu olayı şiddetle, nefretle kınıyoruz" dedi.

"Terörün etnik kimliği olmaz. terörün milleti de olmaz"

Binali Yıldırım, "İslam düşmanlığı Batı'da gittikçe yayılmaya başladı. Çeşitli yerlerde camile kundaklanıyor. Müslümanların evi işaretleniyor. Bu gidişat hayra alamet değil. Terör olduğu zaman dikkat ederseniz hemen İslamcı terör örgütü diye damgayı vuruyorlar. Anlamadan, dinlemeden. Bu işi gayrimüslimler, Hristiyanlar yaptığı zaman 'Cinnet getirdi, çıldırdı' gibi masumlaştırmaya çalışıyorlar. Terörün dini olmaz. Terörün etnik kimliği olmaz. Terörün milleti de olmaz. Bunu en iyi bizler biliyoruz. Bu terörden en fazla biz çektik. 40 yıldır biz bunun bedelini ödüyoruz. Binlerce insanımız gitti. Binlerce şehidimiz oldu. Bedel ödüyoruz. Hem maddi hem manevi olarak bedel ödüyoruz. Terörün her türlüsünü ama fakat demeden lanetlemezsek ne dünyada ne de bölgemizde kardeşlik olmaz. Huzur olmaz" diye konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
ÖNCEKİ HABERLER
Diyarbakır Hani'de bıçaklı ve silahlı kavga 3 kişi hayatını kaybetti
Boeing yolcu uçaklarına ne oluyor bir haber de Rusya'dan geldi
Çanakkale Zaferi şiirleri 4 kıtalık kısa-2 kıtalık 14 Mart sözleri
İzmir Tepecik hastanesinde büyük panik! Hastalar camdan tahliye edildi
23 Nisan hangi güne denk geliyor 2019 resmi tatil mi?
Ahmet Hakan 'niye tenezzül ediyorsun' dedi Ahmet Davutoğlu'na yüklendi
Yorumlar