BIST 1.954
DOLAR 13,52
EURO 15,28
ALTIN 802,22
HABER /  POLİTİKA

Binali Yıldırım'dan CHP'ye: İnsaf be kardeşim

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği teklifi ile ilgili CHP'nin o iddiasına yanıt verdi.

Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğinin kapalı kapılar ardında olduğunu iddia eden CHP'ye "insaf be kardeşim" diyerek tepki gösterdi.

Başbakan Yıldırım, Kemer ilçesinde bir otelde AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca, "Kutlu Yürüyüş Yolunda Şehir Şehir Kalkınma" sloganıyla düzenlenen Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Yıldırım'ın açıklamasından öne çıkanlar şöyle:

"Türkiye'yi bir baştan bir başa dolaşacağız. Bütün vatandaşlarımızla buluşacağız. Bütün kapıları çalacağız ve vatandaşa doğruyu anlatacağız. Kafaları karıştıranlara karşı vatandaşlara doğruyu anlatacağız. Bizim siyasetteki rehberimiz daima millet olmuştur, millet için evet diyeceğiz.

Milletimizin evet dediğine evet diyeceğiz. Türkiye'nin ihtiyacı olan yönetim sistemini hayata geçirmek için gün sayıyoruz. Tam bir demokrasiyle taçlandıracağız. Mİlletimizle bir kez daha kucaklaşmış olacağız. Bu yolda hepimize çok iş düşüyor. Önemli görevler düşüyor.

Bu halk oylamasından çıkacak neticenin çok önemli olduğunu bilmenizi istiyorum. Biz idrak edemezsek başkalarına da hakkıyla anlatamayız. Yapılan algı operasyonlarının bizi çekmek istediği tuzaklara karşı uyanık olmalıyız. Güçlü bir Türkiye için adımlarımızı hızlandırdık. 

"AFERİN DİYECEK HALİMİZ YOKTU"

Teröre destek veren belediyeleri tespit edip kayyum atadık. Bu belediye başkanlarına aferin diyecek halimiz yoktu. Şimdi oradan toplanan bütün vergiler teröre değil, hizmete gidiyor. Kentleşme adına çok güzel projeler gerçekleştiriliyor. Bu belediyelerimize yardım eden, abilik yapan bütün belediye başkanlarımıza huzurlarımızda teşekkür ediyoruz.

YATAY MİMARİ VURGUSU

Onlarca yılın kayıpları telafi oluyor. Gelecek umutları yeşerdi. Gençler yüzlerini dağa değil, geleceğe döndü. Eski Türkiye'nin ihmallerini kötü alışkanlıklarını gidermeye gayret ediyoruz. Yaptıklarımız güzel ama yetmez. Daha çok şey yapacağız. Daha fazla çalışacağız. Büyükşehirlerimiz başta olmak üzere bütün şehirlerimizde modern, marka ve yaşayan şehirler anlayışıyla yatay mimariyi ele alarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

"CHP'NİN DE KAPISINI ÇALDIK"

Önce memleketim ve milletim diyen parti çıkarlarını ikinci planda tutan MHP Genel Başkanı Bahçeli ve ekibine teşekkür ediyorum. Bu durum sürdürülebilir mevcut durumu anayasayla uyumlu hale getirmemiz lazım, 2007'de başladığımız işi tamamlamamız lazım dedim. CHP'nin de kapısını çaldık. Burada sizin de imzanız olsun dedik. Ancak beklediğimiz cevabı alamadık, anamuhalefet partisinden elimiz boş döndük. Siz de teklifinizi getirin biz de getirelim Meclis'te oylayalım sonra vatandaşın önüne getirelim dedik. Buna da maalesef cevap alamadık. Daha ne yapmalıydık? 'Anayasa değişikliği kapalı kapılar ardında oldu, şeffaf olmadı...' İnsaf be kardeşim. 

Maalesef CHP, memleket meselesini çözmek yerine ne yaptı, toplumu ayrıştırmak ve kutuplaştırmak için her yolu denedi, hala da aynısını yapıyor. 'Efendim anayasa değişikliği halk oylamasında kabul edilirse Türkiye bölünür.' Hadi oradan, Türkiye'yi bölmeye kimsenin gücü yetmez.

Anamuhalefet partisi Genel Başkanı, adeta FETÖ'cülerle, PKK'lılarla, HDP'lilerle aynı ağızdan konuşuyor. Yakışmaz. Anamuhalefet partisi iktidar alternatifidir. Terör örgütlerinin gittiği yoldan gitmesi anamuhalefet partisine zarar verir. Ona sempati duyan, destek veren vatandaşımızı da rahatsız ediyor.

"CHP MİLLETE MUHALEFET EDİYOR"

Ey Kemal Bey, bırak bu terör örgütlerinin söylediklerine kulak vermeyi, milletin sesine kulak ver. Millet kardeşlik, birlik, beraberlik, aydınlık Türkiye diyor. Onun için bu kutlu yürüyüşte bir, beraber ve birlikte Türkiye olalım. Anamuhalefet partisi olarak sanki CHP, iktidara değil millete muhalefet ediyor, CHP sanki Türkiye'ye muhalefet ediyor, CHP cumhuriyete muhalefet ediyor, aynı zamanda demokrasiye de muhalefet ediyor.

Anamuhalefet partisi olarak sanki CHP iktidar değil millete muhalefet. CHP sanki Türkiye'ye muhalefet ediyor. CHP cumhuriyete muhalefet ediyor. Demokrasiye de muhalefet ediyor. Fikir üreteceği yerde küfrün bini bin para. Sürekli eleştiren bir muhalefet anlayışıyla karşı karşıyayız. Anayasa değişikliğine hiç katkı vermeyeceksiniz hem de vatandaşın kafasını karıştırmaya çalışacaksınız. Vatandaşa gitmekten dahi korkuyorlar. 

Cumhurbaşkanı'nın onaylaması gecikti diye inşallah onaylamaz diye dua ettilir. Neden korkuyorsunuz? Vatandaşa itaat et, rahat et. Millet AVM'ye gidiyor bunlar AYM'ye gidiyor. Biz bunlara alıştık." 

ÖNCEKİ HABERLER
Referandum tarihi kesinleşti YSK Başkanı son dakika açıkladı
Referandum tarihi kesinleşti YSK Başkanı son dakika açıkladı
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
Yeni Honda Civic İlham Kaynağı Kendisi
İstanbul'da son dakika PKK'nın finans kaynağına operasyon
İstanbul'da son dakika PKK'nın finans kaynağına operasyon
FETÖ çatı davasında Fehmi Koru ifade verecek
FETÖ çatı davasında Fehmi Koru ifade verecek
Atatürk Havalimanı kapatılacak mı?
Atatürk Havalimanı kapatılacak mı?
YSK Başkanı'ndan referandum açıklaması
YSK Başkanı'ndan referandum açıklaması
Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu dava açıyor
Abdülhamit'in torunu Nilhan Osmanoğlu dava açıyor
Nuri Sesigüzel'den kötü haber
Nuri Sesigüzel'den kötü haber
Ankara'da yasak aşk cinayeti bu kez roller değişti
Ankara'da yasak aşk cinayeti bu kez roller değişti
Çeyrek altın alamayanlara yeni çözüm!
Çeyrek altın alamayanlara yeni çözüm!