YAZARLAR

Binali Yıldırım'a da kumpas

Şikeydi, ötekiydi, berikiydi. Yıllarca Asker, polis operasyonları yapıldı. Sonrada tüm bu yapılanlara KUMPAS denildi. Fenerbahçe'ye de kurulan kumpas bozuldu. İşte o kumpaslardan biri Binali Yıldırıma karşı yapılıyor.

Binali Yıldırım... 

İDO Genel Müdürlüğü döneminde yıldızlaşan bir isimdi BinaliYıldırım. Sessiz, sakin kişiliği ile az konuşan, çok iş yapanErdoğan hükümetinin yıldız bakanlarından biriydi. 

Şimdi ise...

Potansiyel Genel Başkan olduğu için, türlüentrikalarla önü kesilmeye çalışılıyor. Davutoğlu döneminde tekrarUlaştırma ve Haberleşme Bakanlığı'na oturan Binali Yıldırım, bütünengellemelere rağmen, az konuşuyor, çok işyapıyor. 

Türkiye'nin çehresine baktığımızda, her tarafta bir eserivar Binali Yıldırım'ın... Niye başarılıydı biliyor musunuz? Kendiekibiyle çalıştığı için. Bugün bakıyoruz, Binali Yıldırım kendiekibiyle çalışamıyor. Buna rağmen, İzmit Körfezi gibi enfes bireserin açılışını yapmaya hazırlanıyor. 

Üçüncü köprü, üçüncü havalimaniaçılışları... 

Ve Kanal İstanbul hayali... 

Binali Yıldırım emin adımlarla yol alırken, şer odaklarıoğluyla onu engellemeye çalışıyor. Oğlu bir kumarbazmış gibigösteriliyor. Kim yapıyor bunları, kim servis ediyor o fotoğraflarısizce?

Fitne fesat kol geziyor. Mevki makam uğruna, TayyipErdoğan'ın deyişiyle aynı secdeye baş koyan kimi odaklar, BinaliYıldırım'ı türlü entrikalarla engellemeye çalışıyor. Düşmanı uzaktaaramaya gerek yok, Binali Yıldırım şöyle sağına soluna bir baksa,kimlerin bu entrikaları çevirdiğini çok rahatgörebilir.

Ki gördüğünden eminim!

Görmesine rağmen, tuzağa düşmüyor, bildiği doğru yoldailerliyor.

AK Partili bir milletvekili Salih Tuna'nınbabasının cenazesinde (Allah rahmet eylesin) gidişattan duyduğuendişeyi anlattı bana:

- Birbirimizi yemeye başladık!

Peki AK Parti'de birlik ve beraberlik yeniden nasılsağlanacak?

O milletvekili, "Riyakar olmaktan vazgeçtiğimizzaman" diyor ve ekliyor:

- Ahalinin kafası karışık. 1 Kasım'da iktidaragetirdiler bizi ama, endişeleri devam ediyor. Çünkü biz onlara sözverdiğimiz gibi eskiye dönüşü tam manasıylasağlamadık. 

Bu konuşmayı yaptığımız günün ertesinde, Binali Yıldırım'ınoğluyla ilgili o malûm haber servise verildi. 

Maksat, yıldızı parlayan Binali Yıldırımgibi Tayyip Erdoğan'a bağlı kişilerin yıldızınısöndürmek. 

Ve onları alaşağı etmek!

Bunu yapanlar, kime zarar verdiklerini bile bile yolalıyor. 

Günün sonunda, geçmişteki liderciklerin yaptığıyapılıyor:

"Az olsun, benim olsun!"

Çiller, Mesut Yılmaz nerede şimdi?

Bu beyefendilere sormak lazım!

Erzurumspor şampiyonoluyor!

Erzurumspor birinci lige kadar çıkmayı başaran bir takımdı.Ama ne yazık ki, sahipsiz bırakıldı. 2. lige düşünce, herkes eliniayağını çekti. 

2. ligde de tutunamadı... 

En diplerde debelenirken... 

Ali Demirhan elini taşın altına koydu. 

En zor gününde Erzurumspor'a sahip çıktı. 

İşini gücünü bırakıp, Erzurumspor'un şampiyonluğu içinçabaladı. 

Erzurumspor diplerde olduğu zaman çil yavrusu gibikaçışanlar, şimdilerde boy göstermeye, işbaşındaki yönetimekarşı entrika çevirmeye başladı. 

Bu da bir başka kumpas.. 

Ama bilmiyorlar ki, alkışlamayı bilmeyenler her daimyenilgiye mahkûmdur. 

Yorumlar47 yorum