BIST 1.524
DOLAR 7,47
EURO 9,02
ALTIN 439,00
HABER /  POLİTİKA

Binali Yıldırım, yeni bir hızlı tren müjdesi verdi

Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantep'te Düzbağ içme suyu isale hattı temel atma töreninde Gazianteplilere hızlı tren müjdesi verdi.

Abone ol

Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantep'te Düzbağ içme suyu isale hattı temel atma töreninde Gazianteplilere hızlı tren müjdesi verdi.

Başbakan ayrıca ile 5 milyon yolcu kapasiteli yeni bir havalimanı açılacağını, bunun da ihalesinin Mayıs'ta yapılacağını söyledi.

Yıldırım'ın konuşmalarından dikkat çeken bölümler: 

Biz 14 yılda 350 km tünel yaptık. Bu muhalefetin yalanlarını koy bizim tünellerin boyunu geçiyor. Biz işimize bakalım. Gaziantep hazır mı? 16 Nisan'a hazır mı Gaziantep? Gaziantep, biz sizlerle gurur duyuyoruz. Bakın, şu projeyi bir iki cümleyle anlatayım. Düzbağ projesi 1 milyar 250 milyon. Mehmet Bey hesap kitap işini iyi bilir. Bu projeleri Türkiye AK Parti iktidarından önce rüyasında bile göremiyordu. Bırak 1 milyarlık oprojeyi, en temel ihtiyaçlarını göremiyordu. Memur maaşlarını veremiyordu. Paraların yüzde 85'i faize gidiyordu. Şimdi yüzde 10'u bile değil yüzde 8,5'unu faize veriyoruz. İşte Düzbağ projesine veriyoruz, Gaziantep Çevre Yolu'na veriyoruz, Gaziantep- Dörtyol Tüneli'ne veriyoruz, Gaziantep'in, Şanlıurfa'nın otoyolunu yaptık. Gaziantep'e 14 yılda 22 milyar yatırım yaptık. Gaziantep daha fazlasına layık. Gaziantep'in insanı çalışkan, girişimci. Dört tane organize sanayi bölgesi oldu, 3 üniversite oldu. Şimdi muazzam bir kongre merkezi yapılıyor. TOKİ ile beraber 50 bin konutluk yeni bir Gaziantep kuruyor Fatma Başkanımız.

   

Gaziantep yapacak çok işimiz var. 14 senedir bu işleri yaptık ama burnumuzdan getirdiler. Binbir engelle karşılaşarak bu işleri yaptık. Şeytan taşlamaktan vakit kaldıkça bu muazzam eserleri yaptık. 16 Nisan'da inşallah kararımız evet. Kararımız net, oyumuz evet. Tabii ki evet. Önce millet kararımız evet. Tek bayrak, tek vatan, tek millet, tek devlet için kararımız evet. İşi bitirmiş Gaziantep. Gaziantep, gün sayıyor. 

Son bir müjdem daha var. Gaziantep'e hızlı tren de gelecek. Nurdağ'a kadar geldi. Nurdağ'dan bu tarafa dönüyor tren. İnşallah organize sanayi bölgesine kadar inşaatını yapacağız oradan da Gaziantep'e bağlayacağız. Gaziantep'in havalimanı terminali yetmiyor. Kırıklı, 5 körüğü olan, 5 milyon yolcu kapasiteli yeni bir havalimanı yapıyoruz. Mayıs'ta da ihaleye çıkıyoruz.

İş çok. Kılıçdaroğlu 82 arabası işe yaramıyor. Bırakın da yenisini yapalım. Her şey Gaziantep için, her şey Türkiye için.

ÖNCEKİ HABERLER
14 Nisan'da ne olacak FETÖ'nün hain hazırlığı ne?
Esad'ın resmen gözü dönmüş kan donduran sözler!
Canikli referanduma 10 gün kala CHP bombasını patlattı
Başkan Topbaş açıkladı! O yasak kaldırılıyor
FETÖ davasında olay çıktı! İzleyici sanığa böyle bağırdı
Ahmet Hakan: CHP son düzlükte dümeni evete kırdı
Stüdyo dairelere düzenleme sektör temsilcileri konuştu
Son depremler Konya'da deprem büyüklüğü kaç?
İdlib'de kimyasal silah kullanıldığı kesinleşti
F-16'lara bombalama emrini veren FETÖ'cüden itiraf!
Yorumlar 1 yorum