HABER /  SAĞLIK

Bilim adamları araştırdı kısa insanlar uzunlara göre daha sinirli oluyor

AMERİKA Birleşik Devletleri'nde yapılan bir araştırmaya göre kısa insanların uzun insanlara göre daha sinirli ve şiddete daha eğilimli olduğu ortaya çıktı.

ABD'de  bilim insanlarının yaptığı araştırmaya göre, kısa erkekler kendini daha az güçlü hissediyor. Kısa erkeklerin şiddetli saldırı veya suça karışma ihtimali diğerlerine göre üç kat daha fazla.

Atlanda'daki Hastalık Kontrol Merkezi'nde yapılan araştırmada yaşları 18 ila 50 arasında olan 600 erkek, kişisel imaj, uyuşturucu, şiddet ve suça ilişkin davranışları önleme konusunda gözlemlendi.
 
Buna göre kendilerini daha az 'erkeksi' hissedenler daha fazla saldırgan olma eğiliminde. Euronews'in haberine göre Oxford Üniversitesi'nde daha önce yapılan bir araştırmada 'Napoleon Kompleksi' olarak da bilinen 'Kısa Adam Sendromu'nun günümüzde de geçerli olduğu ortaya konulmuştu.

Uzmanlara göre, kısa insanlar kendilerini tehlikeye daha açık hissediyor ve yüksek paranoya seviyesine sahipler. Bu durumda kısa erkeklerin silahla saldırma ve yaralanmayla sonuçlanacak olaylara karışma ihtimallerinin daha yüksek olduğu belirtiliyor.

ÖNCEKİ HABERLER
Trabzonspor, kupada Ümraniyespor'u konuk ediyor
Açık tenliler hakkında olay yorum! Daha çabuk yaşlanıyorlar
Birleşmiş Milletler'den Venezuela kararı!
Trump'ın Beyaz Saray sırları medyaya sızdı
Maduro: Vatanımızı asla teslim etmeyeceğiz
Club Brugge Galatasaray maçı muhtemel 11'ler
Yorumlar