BIST 11.156
DOLAR 33,04
EURO 35,94
ALTIN 2.551,00
HABER /  GÜNCEL

Beytüşşebap'da sıcak çatışma depremi unutturdu

Dün gece Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde meydana gelen depremin üstüne bir de çatışma çıktı. Deprem sebebiyle sokaklara dökülen halk evlerine kapanmak zorunda kaldı.

Abone ol

Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'nde Kato Dağı'nın eteklerinde ilçeyi korumak için bulunan askeri üs bölgelerine PKK'lı teröristler tarafından uzun namlulu silahlarla saldırı düzenlendi. Askerlerin anında karşılık vermesiyle çıkan çatışma 20 dakika kadar sürdü. Merkez üssü Uludere İlçesi olan 5.3 büyüklüğündeki depremle birlikte panik halinde evlerinde çıkan Beytüşşebaplılar, bu kez çatışma nedeniyle korku içinde evlerine kapandı.

Beytüşşebap'ta Kato Dağı eteklerinde ilçeyi terörist saldırlardan korumak için bulunan asker üs bölgelerine bugün saat 00.30 sıralarında PKK'lı teröristler tarafından Kumpik Dağı'nın çeşitli noktalarından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Üs noktasında bulunan askerlerinde anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışma sürerken, teröristlerin olduğu bölgelere top atışı gerçekleştirdi.

KORKU İÇİNDE EVLERİNE KAÇTILAR

Bu sırada merkez üssü Beytüşşebap'a komşu olan Uludere İlçesi'nin Ortabağ Köyü'nde saat 23.37'de meydana gelen 5.3 büyüklüğündeki depremin şiddetli şekilde hissedildiği Beytüşşebap'ta vatandaşlar panik halinde evlerinden dışarı çıkmıştı. Deprem nedeniyle dışarıda bulunan vatandaşlar bu kez yaşanan çatışma nedeniyle korku içinde evlerine kaçtı.

Yaklaşık 20 dakika süren çatışmanın ardından PKK'lılar gecenin karanlığından yararlanarak kaçtı. Kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı. Çatışmada ölen ya da yaralanan olup olmadığı konusunda bilgi edinilemedi.

DEPREMİN MERKEZ ÜSSÜ ULUDERE

Uludere üssü Ortabağ köyünde meydana gelen deprem, Şırnak'ın ilçelerinde de hissedildi. Şırnak merkezde dışarı çıkan vatandaşlardan bazıları evlerinin önünde beklerken, bazıları ise dolaşmaya başladı.

Yine Şırnak Uludere ilçesine bağlı Uzungeçit köyünde 3.4 ve 2.4 büyüklüğünde ve Şırnak Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünde ise 2.6 büyüklüğünde depremler oldu. Şırnak Uludere ilçesine bağlı Andaç köyünde bazı evlerde çatlaklar olduğu öğrenildi.