YAZARLAR

Beyni yok ama beyin fırtınası yapıyor!

Allah cahil cesareti versin dedikleri bu herhalde. Eleştirdiklerinden biri Nobel Ödülü almış dünyaca ünlü bir profesör, diğeri ise Unesco ödülü almış, Cern'de çalışan bilim kadını..

Süleyman ÖZIŞIKsuleyman@internethaber.com

Uçağın havalanmasını beklerken yan koltuktaki yolcu adamadönmüş , 
"Bir yerde okumuştum eğer yolculuk esnasında yanınızdakiile sohbet ederseniz, seyahat süresi daha kısa geliyormuş insana.Sizinle sohbet edelim mi?" diye sormuş.

Okuduğu kitabı yavaşça aşağı indiren adam, gözlüklerinin üzerindenbakmış, "Tabi ki… Hangi konuda sohbet etmekistersiniz mesela?" diye sormuş.

"Bilmem. Nükleer enerji konusunda konuşabiliriz."

"Hımm" diye başını sallamışadam. "Bu ilginç bir konu olabilir ancak nükleerenerji konusuna girmeden önce size başka bir sorusorayım. 

Bir at, bir inek ve bir keçi, üçü de ot yiyerekbeslenmelerine rağmen, keçi misket şeklinde, inek sıvı şeklinde, atise kurutulmuş ot şeklinde dışkılar. Sizce bunun nedeni neolabilir?"

Sohbet etmek isteyen adam, ehem ühüm kem küm etmeyebaşlamış: 

"Yani bu konuda bir bilgim yok. Nedenacaba?" diye sormuş hayretle.

Adam kitabını usulca kaldırıp okumaya hazırlanırken söylenmeyebaşlamış: "Hem bir b.k bildiğin yok, hem de nükleer enerjikonusunda sohbet etmek istiyorsun!" 

Dünden beri Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımına yönelik yapılankomik eleştirileri görünce aklıma bu fıkra geldi.

Durum hakikaten tam da bu yani!

Bi b.k hakkında bilgisi olmayan mercimek beyinliçapulcular Aziz Sancar ile Prof. Dr. Bilge Demirköz'e hakaretüstüne hakaret yağdırıyor. 

Niye?

Akkuyu Nükleer Santrali'nin tanıdım filminde oynadılar diye...

Allah cahil cesareti versin dedikleri bu herhalde.Eleştirdiklerinden biri Nobel Ödülü almış dünyaca ünlü birprofesör, diğeri ise Unesco ödülü almış, Cern'de çalışan bilimkadını...

İşleri sabah akşam atom parçalamak olan iki insandanbahsediyoruz. Hani karşımıza geçip yüzümüze bir kereciküfleseler var ya!

Resmen aydınlanacağız yani, öyle insanlar!

Bunlar eleştiriliyor işte! Hem de hocalarda olan beyin hücrelerininbinde birine sahip olmayan bakteriler tarafından...

Biri, "Türkiye herhalde Nükleer sızıntıistiyor" diyor. Diğeri, "Çevreye zararvermeyecek o kadar enerji varken neden doğaya zarar verecek NükleerEnerji'yi övüyorsunuz" diye Greenpeace ağzıylakonuşuyor.

Önlerine eşek yüküyle bilgi belge koyuyorsun:

"Dünyada şu anda 31 ülkede aktif 437 nükleer reaktörbulunuyor. 14 ülkede 68 nükleer reaktörün inşaatı devam ediyor.2030 yılına kadar 164 nükleer reaktörün yapılması planlanırken,ülkelerin nükleer programlarındaki reaktör sayısı ise 317’yibuluyor" diyorsun, olmuyor. 

"Nükleer santrale sahip 31 ülkeden 7’si net enerjiihracatçısı konumunda bulunuyor. Yani onlardan enerjialıyoruz" diyorsun anlamıyor. 

Bak canımın içi...

"ABD 104

Fransa 59 
Japonya 55 
Rusya 33
Güney Kore 23
Kanada 20
Hindistan 20
Çin 16
İngiltere 19 
İsveç 10
Almanya ise 17 nükleer reaktöre sahip. Bak bunlardünyanın önde gelen ülkeleri ve dünya bu ülkelerden enerji ithalediyor" diyorsun.

Yok anam yok, kafa basmıyor. 

"Ya bu ülkeler ya da biz çok salağız. Sencehangisi?" diye soruyorsun, "Bilmiyorumama istemiyorum" diye diretiyor.

Yani tam da fıkradaki durum.

Hem bir b.k bilmiyor, hem de nükleer enerji konusunda ciddiciddi ahkam kesiyor. Hem beyni yok hem de beyin fırtınasıyapıyor! 

Tam Nobellik yani!

SOSYAL MEDYADA TAKİPİÇİN:
Twitter:       twitter.com/slymnoz
Facebook: facebook.com/suleymanozisik
İnstagram: instagram.com/suleymanozi

Yorumlar89 yorum