HABER /  POLİTİKA

Berat Albayrak'ın oylama şansızlığı!

Elektrik Piyasası Kanunu görüşmelerinde Enerji Bakanı Berat Albayrak bir türlü oy kullanamayınca üç kez yoklama alındı. Albayrak sonuncu yoklamada da oy kullanamayınca çareyi oy pusulasında buldu.

Berat Albayrak'ın oylama şansızlığı!

TBMM Genel Kurulu’nda, Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri Genel Krul salonunda görüşülmeye devam ediliyor. Görüşmeler sırasında en şanssız Bakan ise enerji Bakanı Berat Albayrak oldu.

Albayrak, hükümeti temsilen komisyon sıralarında kurmayları ile beraber görüşmeleri izlerken, muhalefet milletvekilleri üç kez üst üste yoklama talebinde bulundu.

Yapılan ilk yoklamada yeter sayısı çıkmayınca Başkanvekili oturuma 10 dakika ara verdi. Verilen aradan sonra coğunluğun olup olmadığının belirlenmesi için Başkanvekli elektronik oylamaya müracat etti.

Birinci Oylamada Bakan Albayrak parmak izi ile oy kullanamayarak oy pusulası ile oyunu kullandı. Daha sonraki iki oylamada da oyunu parmak izi ile kullanamadı. Komisyon sıralarında oturan Bakan’ın imdadına diğer milletvekilleri yetişti. Bakan Berat Albayrak oy pusulasına ismini yazarak pusulayı başkanlık divanına göndermek zorunda kaldı

Yorumlar 1 yorum