YAZARLAR

Berat Albayrak ekonomide başarılı olur mu?

Berat Albayrak, Enerji Bakanlığı'nda damat olduğu için başarılı olmadı. Ekonominin patronluğu onun için mükâfat değil, eziyet! Gecesi gündüzü zaten yoktu, şimdi hiç olmayacak...

Başkan Tayyip Erdoğan, piyasaların MehmetŞimşek beklentisinin aksine, Berat Albayrak'ıekonominin başına geçirdi. 

Berat Albayrak,Enerji Bakanlığı süresince çokbaşarılı işlerin altına imza attı. Ekonomide deaynı anlayışı sürdüreceğine ve aynı başarıyıyakalayacağına inanıyorum. 

Neden mi?

Bakın, AK Parti'nin iktidara geldiği 2002yılında, Merkez Bankası'nın başında Süreyya Serdengeçtivardı. Bugün Berat Albayrak'la ilgili mırınkırın yapanlar, 2006 yılında da Tayyip Erdoğan'aakıl hocalığı yapmaya çalışıyordu. Serdengeçti, birdönem daha kalsın istiyorlardı. 

Serdengeçti,Türkiye için bir şanstı onlaragöre. Entellektüeldi, bilgi birikim sahibiydi. Moderndi.Çağdaş bir kişiliği vardı. Ayakkabıları ile evinin içinderahat rahat dolaşabilen bir isimdi. 

Bugün, Berat Albayrak isminden rahatsız olanlar, aynırahatsızlığı Durmuş YılmazMerkez Bankası'nınbaşına getirildiği 2006 yılında da yaşamıştı... Liyakatınıdeğil, ayakkabılarını konuştular Durmuş Yılmaz'ın... Boynuz kulağıgeçti, Serdengeçti unutuldugitti. Durmuş Yılmaz,yaptığı başarılıişlerle Erdoğan'ı hem haklı çıkardı, hem de mahçupetmedi. 

Hatırlayın!

Tayyip Erdoğan'ın işbaşına getirdiğiAli Babacan'a yaptıklarını. Bugün çok istedikleri,Türkiye'yi kurtaracağına inandıkları Babacan içinçocuk dediler çocuk... Ağzı süt kokan bir çocuğun bakanyapıldığını söylediler, yazdılar, çizdiler... 

Tayyip Erdoğan bir kez daha haklı çıkmıştı!
"Ağzı süt kokan çocuk" da, malum koroyu mahçupetmiş, onların başını öne eğdirmişti! 

Başkan'ın yeni kabinesinde yer almayınca,bunların Mehmet Şimşek aşkları depreşti şimdi de..."Mehmet Şimşek gibi bir deha" varken... ve birsürü zırva...

Yahu insanda biraz utanma olur, MehmetŞimşek'in İngiltere'de dilencilik yaptığını söyleyen sizdeğil miydiniz? Elin gavurundan para dilenmekle, ekonominindüzelmeyeceğini çığıran siz değil miydiniz? 

Yıllar yılı süren, akıl almaz karalamalar,yalanlar, iftiralar... şimdi de Berat Albayrak'asardılar, saracaklar... Ahan da yazın buraya bir yılı bulmaz hepsiyalama olacak, hepsi Durmuş Yılmaz'a, AliBabacan'a, Mehmet Şimşek'e çıkardığıgibi, Berat Albayrak'a da şapkaçıkaracak. 

Tayyip Erdoğan'ın damadı olduğu için değil,çalıştığı için, başardığı için BeratAlbayrak ismi ön plânda. Ayrıca,Tayyip Erdoğan'ın damadı olduğu için rahata ermişdeğil; ağır bir yükün aldına girdi BeratAlbayrak... Ya başaracak, ya da başaracak. Aksihalde mahçup olur, mahçup eder!

Berat Albayrak,Enerji Bakanlığı'ndadamat olduğu için başarılı olmadı. Doğru olanı yaptı;aldığı sorumluluğun gereğini yaptı. Ekonominin patronluğu onun içinmükâfat değil, eziyet! Gecesi gündüzü zaten yoktu, şimdi hiçolmayacak... 

Ben başarılı olacağına inanıyorum!
İnanmayanların canı sağolsun... 
Günün sonunda mahçup olmak da var...
Allah mahçup etmesin! 

Yorumlar71 yorum