BIST 114.809
DOLAR 6,87
EURO 7,76
ALTIN 396,15
HABER /  GÜNCEL

Belediye çaresiz kaldı: Kokunun sebebini bulamadık!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent genelinde etkili olan kötü kokunun nedeninin henüz belirlenemediğini açıkladı

Abone ol

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, kent genelinde etkili olan kötü kokuya ilişkin çalışmaların devam ettiğini, kokunun nedeninin henüz belirlenemediğini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi eylül ayı birinci olağan meclis toplantısı, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan başkanlığında, belediye meclis salonunda yapıldı. AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Ali Kökoğuz, toplantıda yaptığı konuşmada, kentte lağım kokusu olduğunu belirtti.
 
Vatandaşın kokuyla ilgili bilgilenmek istediğini belirten Kökoğuz, "Bu lağım kokusunun, kötü kokunun nedeni nedir? Vatandaş 'niçin, önlem alınamaz durumda' diye sormakta. Lütfen büyükşehir belediyesi olarak bu konuyla ilgilenilmesini rica ediyoruz." dedi.
 
Aydoğan, kent genelinde etkili olan kokunun tespiti için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile büyükşehir belediyesinin çalışmalarına devam ettiğini ifade etti.
 
Çalışmaların henüz sonuçlanmadığını belirten Aydoğan, şunları söyledi:

 "NEDENİ BULUNAMADI, BULUNACAK"
 
"Arıtmalarla ilgili bütün akımlar çalışıyor. 'Bu koku nereden' diye bunu vatandaşın sorması haklı, sizin de bunu dile getirmeniz hakkınız. Kokunun neden kaynaklandığının bulunması için çalışmalar devam ediyor. Kesin bir bilgiye ulaşıldığı zaman gerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığı görevlileri gerek biz açıklayacağız. Bulunamadı, bulunacak."

ÖNCEKİ HABERLER
Restoranı bastı, önce pide sonra 8 yıl hapis yedi
Rusya ve Ukrayna'nın kilise kavgası büyüyor
Çocuklarda görme kusuru okul başarısızlığına neden oluyor
AK Parti'den af ve ittifak açıklaması
Çocuğunuz hastalandığında antibiyotik vermeyin, ıhlamur içirin
A101 kurbanlık satış fiyatları 2020 karaman koç kaç para?
Yorumlar