BIST 1.284
DOLAR 7,83
EURO 9,35
ALTIN 447,13
HABER /  GÜNCEL

Bekir Bozdağ kimdir aslen nerelidir karısı ve çocukları

Davutoğlu'nun yerine gelecek yeni Başbakan iççin gözler Bekir Bozdağ'a çevrildi. Peki Bekir Bozdağ kimdir, aslen nerelidir. AK Parti'nin önemli isimlerinden biri olan Bekir Bozdağ'ın karısı kimdir ve kaç çocuğu vardır?

Abone ol

Bekir Bozdağ kimdir aslen nerelidir Davutoğlu'nun yerine yeni Başbakan o mu olacak? Türk siyaseitnde hareketli günlerin yaşandığı şu günlerde gözler Bekir Bozdağ'a çevrildi. Kulislerde Başbakanlık için onun ismi geçiyor. Peki Bekir Bozdağ kimdir, aslen nerelidir ve Bekir Bozdağ'ın kaç çocuğu vardır? İşte AK Parti'nin önemli isimlerinden biri olan  Bekir Bozdağ'ın merak edilenleri...

BEKİR BOZDAĞ KİMDİR ASLEN NERELİDİR KARISI KİM?

BEKİR BOZDAĞ KİMDİR?

(1 Nisan 1965, Akdağmadeni, Yozgat), Türk ilahiyatçı, avukat ve siyasetçidir. Türkiye Büyük Millet Meclisi 22., 23. dönem ve 24. dönem Yozgat milletvekili olan Bozdağ, AKP grup başkan vekilliği yapmıştır. 6 Temmuz 2011-25 Aralık 2013 tarihlerinde 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükûmeti'nde başbakan yardımcılığı görevinde bulunmuş 25 Aralık 2013 tarihinde yapılan revizyon ile Adalet Bakanı olarak görev aldı. 7 Mart 2015 tarihinde Anayasa’nın 114'üncü maddesi gereğince 7 Haziran 2015 Türkiye genel seçimleri öncesi görevini müsteşar Kenan İpek'e devretmiştir.

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitiren Bekir Bozdağ, yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalı'nda tamamladı. Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu ve daha sonra serbest avukatlık yaptı. 13 Eylül 2015 tarihi itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan yardımcısıdır.

Evli ve 3 çocuk babasıdır.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti'de kongre süreci bir hafta önce başlamış!
MHP'de bir şok haber daha o da aday oldu!
Bahçeli'den sürpriz hamle! Oraya gidiyor
TSK'dan IŞİD'e büyük şok! 807 IŞİD'li...
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici gözaltına alındı!
Haftasonu sokağa çıkma yasağı 2 gün oluyor iddiası Erdoğan duyuracak
Yorumlar 3 yorum