BIST 1.542
DOLAR 7,53
EURO 8,98
ALTIN 411,29
HABER /  GÜNCEL

Bedrettin Dalan'ın yakalama kararı kaldırıldı!

Bedrettin Dalan hakkında son dakika Ergenekon davasına ilişkin yakalama kararı kaldırıldı.

Abone ol

Ergenekon davasının firari sanığı Bedrettin Dalan hakkındaki "yakalama kararı" kaldırıldı.

DALAN'IN AVUKATI MAHKEMEYE BAŞVURMUŞTU

Eski Terörle Mücadele Kanunu (TMK) 10. maddesiyle görevli İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde karara bağlanan ve temyiz için Yargıtay'a gönderilen Ergenekon davası kapsamında, firari olduğu için dosyası ayrılan Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan'ın avukatı, müvekkili hakkında yakalama kararının kaldırılması için mahkemeye başvurmuştu.

Başvuruyu inceleyen İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi, Dalan hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasına oybirliğiyle karar verdi. Ergenekon davası kapsamında, firari oldukları için dosyaları ayrılarak yeni bir esasa kaydedilen firari sanıklar Bedrettin Dalan, eski AK Parti Milletvekili Turhan Çömez, Mustafa Bakıcı, Emrah Gönenci ve Saipir Deblevidze'nin yargılanmasına geçtiğimiz günlerde başlanmıştı.

bedrettin-dalan.jpg 
DALAN'IN AVUKATI: HAKLILIĞIMIZ ANLAŞILDI'

Bedrettin Dalan'ın avukatı Celal Ülgen, Hürriyet'e yaptığı açıklamada, Dalan'a ilk haberi ailesinden birisinin verdiğini belirterek,  "Bu tür durumlar ben hep bunu tercih ederim. İyi haberi ailesinden birinin vermesini sağlarım. Daha sonra ben aradım. Sayın Başkan (Dalan) bana 'haklılığımız anlaşıldı. Çok çok geç kalınmış bir karar oldu' dedi.

DALAN'IN AVUKATLARI ÜST MAHKEMEYE BAŞVURMUŞTU

Davanın ilk duruşmasında, avukatlar Dalan hakkındaki yakalama kararının kaldırılmasını talep etmiş, İstanbul 6. Ağır Ceza Mahkemesi talebi reddetmişti. Ret kararı üzerine Dalan'ın avukatları, bir üst mahkeme olan İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurmuştu.

ÖNCEKİ HABERLER
YÖK Başkanı'ndan ikinci öğretim açıklaması
Yağmur Tanrısevsin'den Özgecan Aslan açıklaması
Bu Tarz Benim Aygün'ü format vurdu!
Rusya'da Google - Yandex savaşı
Haluk Bilginer'in o ülkeye girmesi yasak!
Samsun'da okullar tatil mi yeni hava durumu
İBB'den kar kalınlığı ve kaza açıklaması!
Deniz Seki kendini dine verdi hapiste...
Victoria Beckham'ın sinir eden rahatsızlığı
Atatürk Havalimanı kapandı
Yorumlar 8 yorum