HABER /  GÜNCEL

Bedelli askerlik celp tarihleri belli oldu MSB açıklaması

Uzun zamandır merakla cevabı merakla beklenen Bedelli askerlik hangi tarihlerde yapılacak sorusu yanıtını buldu. Bedelli askerlik celp tarihleri açıklandı. İşte Bedelli askerlik celp tarihleri...

Bedelli askerliğe müracaatını tamamlayıp, banka dekontunu askerlik şubesine ulaştırarak başvurusu kabul edilenlerin ilk 3 dönemine ait celp planlaması yapıldı.

Uzun zamandır merakla cevabı merakla beklenen Bedelli askerlik hangi tarihlerde yapılacak sorusu yanıtını buldu. Bedelli askerlik celp tarihleri açıklandı. İşte Bedelli askerlik celp tarihleri ve MSB açıklaması...

Birinci dönemde (15 Eylül 2018) silah altına alınacaklar için 28 Ağustos 2018, ikinci dönemde (6 Ekim 2018) silah altına alınacaklar için 6 Eylül 2018, üçüncü dönemde (27 Ekim 2018) silah altına alınacaklar için 27 Eylül 2018'de e-Devlet'te ilan edilecek.

İlk 3 döneme planlanmayan diğer yükümlülerin celp planlaması ise 3 Kasım'dan sonra yapılarak ayrıca duyurulacak.

Bedelli askerlik hizmetinden yararlanacak yükümlülerin temel askerlik eğitimlerinin en kısa sürede ve sorunsuz tamamlanması amacıyla hazırlanan celp takvimi, muhtemel durumlara ilişkin açıklamalar ile "yoklama, celp, sevk ve temel eğitim süreci diyagramı" Milli Savunma Bakanlığı'nın internet sitesinde yayımlandı.İlk 3 döneme ait temel eğitime planlanan yükümlülerin birlik bilgileri, yoklama durumları ve sevk evraklarını alabilecekleri tarihler de belirlendi.

ÖNCEKİ HABERLER
Bedelli askerlik yapılacak iller ve eğitim verecek birlikler
AK Parti'de 'seçim ittifakı' tüzüğe girdi
İsveç'te tazminat kazanan Müslüman kadına yüzlerce tehdit
Bedelli askerlik yerleri ve celp tarihi belli oldu bedelli askerlik yapılacak 11 il
Bedellide ilk 3 döneme ait celp planlaması yapıldı
28 Ekim bankalar açık mı 2019 öğleden sonra tatil mi?
Yorumlar