HABER /  YEREL

Türel-Chiquillo görüşmesi İspanyol basınında geniş yer tuttu

İspanya Halk Partisi Milletvekili José María Chiquillo, İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu öncesinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti. İkilinin görüşmesi İspanyol basınında geniş yer buldu.

20-23 Ekim tarihlerinde Antalya’da düzenlenecek İpek Yolu Belediye Başkanları Forumu hazırlıkları sürerken, UNESCO İpek Yolu Programının Uluslararası Ağı başkanı José María Chiquillo, Antalya’da önemli bir ziyaret gerçekleştirdi. Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Ömer Önhon ile yakın arkadaş olan Chiquillo, Büyükelçi Önhon’un Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile de arkadaş olduğunu öğrenince bu görüşmeyi ayarlaması ricasında bulundu.

İkili samimi bir ortamda görüştü

Antalya’ya gelişinde Başkan Türel ile bir araya gelen Chiquillo,  samimi bir ortamda geçen görüşmede UNESCO’nun çalışmalarını yoğunlaştırdığı kültürler arasındaki işbirliği, çok kültürlülük, ortak miras, farklı kültürler arasındaki uyum, kültürel alışveriş gibi konuların geçmişte olduğu gibi gelecekte de yürütebileceğine inandığını dile getirerek bunun da en kolay turizm vasıtasıyla olabileceğini ifade etti.

Chiquillo, Başkan Türel’den destek istedi

Birleşmiş Milletler Turizm Organizasyonu’nun (UNWTO)yeni turizm koridorları, yeni güzergahlar açılması noktasında çalışmalar gerçekleştirdiğini söyleyen Chiquillo, Valencia’da 15 yüzyılda Venedikli tacirler tarafından Orta Asya ve Türkiye’den getirilen ipeğin bölgede önemli bir endüstri kaynağı haline geldiğine dikkat çekerek, Başkan Türel’den Valencia’nın 2020 forumuna dahil edilmesi yönünde desek istedi.

İspanya basınında yer aldı

Başkan Türel de bu konuda elinden gelen çabayı göstereceğini belirtti. Türel ve Chiquillo arasında geçen bu görüşme İspanya’da yayınlanan gazete ve internet sitelerinde de yer buldu. Görüşme İspanya medyasında da geniş yer buldu.

ÖNCEKİ HABERLER
AK Parti yeni MKYK belli oldu İşte o isimler
Menderes Türel ekranı görünce "gökten yağıyor' dedi
AK Parti'den bomba yerel seçim açıklaması
2018 Bayram Namazı saatleri - Erzurum namaz vakti
İsrail füzeleri 25 ailenin geçim kaynağını yok etti
2020 Kurban Bayramı tarihi ne zaman başlangıç tarihi
Yorumlar