HABER / POLİTİKA

BDP'den şok Uludere kararına şok yorum

Askeri savcılık Uludere olayı için takipsizlik kararı verdi ama BDP bu işin peşini bırakmayacak!

NESRİN YILMAZ
İNTERNETHABER-ANKARA

Şırnak’ın Uludere ilçesinde TSK ’nın 2011 Aralık ayında yaptığı sınır ötesi bombardımanında ölen 34 Roboski köylüsüyle ilgili askeri mahkemeden şok bir karar çıktı.

Savcılık, soruşturma sonucunda askerlerin bir kusurunun olmadığı sonucuna vararak takipsizlik kararı verdi.

BDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan mahkemenin bu şok kararını İnternetahber'e değerlendirdi.

TEK KELİMEYLE REZALET


"Bu konuya uzun uzadıya yorum yapmaya bile gerek yok. Bu bir rezalet. 34 tane insan bombalanarak öldürüldü, Başbakan'a "sen mi emir verdin" diye soruyoruz, "hayır" diyor, kim verdi diyoruz, "söylemem" diyor. Mahkemeye gidiyoruz, "bunu bir araştırın, ne oldu, niye oldu, 34 tane masum insanın kanı yerde" diyoruz, mahkemede takipsizlik kararı veriyor. İçimden çok süslü cümleler kurmak gelmiyor, tek kelimeyle rezalet."

ULUDERE İÇİN ASKERİ SAVCILIKTAN ŞOK KARAR

Genelkurmay Askeri savcılığı 34 köylünün yanlışlıkla vurulduğu Uludere için şaşırtan bir karar aldı. (TIKLA OKU)100 YIL SONRA DA OLSA İNTİKAMINI ALACAĞIZ


"Mahkeme takipsizlik kararı verdi diye bu işin ucu bırakılmayaca, nereye kadar gidiyorsa takip edilecek. Kürtçe'de çok meşhur bir atasözü vardır; "Kürt babasının intikamını 40 sene sonra almış, oh ne kadar çabuk aldım" demiş. 40 yıl sonra da olsa 100 yıl sonra da olsa bunun hesabı sorulacak."

Yorumlar116 yorum