HABER /  POLİTİKA

BDP'den Facebook'a sert tepki

BDP Basın Yayın Komisyonu, sosyal paylaşım sitesi Facebook’la ilgili açıklama yaptı.

BDP’den yapılan açıklamada, Facebook’un İstanbul il teşkilatının ardından genel merkeze ait sayfayı da kapattığı belirtilerek, “Bu sansürcü anlayışının altında AKP ile yürüttüğü çıkar işbirliği yatmaktadır” denildi.

Açıklamada BDP İstanbul İl Başkanlığı’nın ardından BDP Genel Merkezi’ne ait sayfanın da kapatıldığı belirtildi.Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Facebook'un partimize yönelik sansür politikası, siyasal alanda yürütülen baskı politikasının bir benzeridir. BDP'nin sosyal medyada giderek artmaya başlayan etkinliğinden rahatsız olan çevreler, partimizin siyasi, politik, barışçıl mesajlarının sosyal medya üzerinden yaygınlaşmasını engellemek amacıyla çağdışı yol ve yöntemlere başvurmaktadır.İstanbul il örgütümüzün sayfasının ardından, bu kez de genel merkezimize ait sayfa Facebook tarafından kapatılmıştır. Facebook'un bu sansürcü anlayışının altında AKP ile yürüttüğü çıkar işbirliği yatmaktadır. Türkiye'de ofis açarak reklam pastasına doğrudan erişmek isteyen Facebook, bu hedefini gerçekleştirmek için AKP ile işbirliği kapsamında partimizin sayfalarını kapatmaktadır."

ÖNCEKİ HABERLER
Erdoğan ile Kılıçdaroğlu'nun o görüntüsü
Fenerbahçe Ülker’i tebrik etti
Muhalefetin anketçisini soydular
Marmaray açılışı canlı olarak izleyin
Türkçe-Kürtçe 90. yıl kutlaması
Club Brugge Galatasaray maçı şifresiz canlı veren kanalların frekansını ayarlama
Yorumlar 3 yorum