HABER /  BBP

BBP'den Kürtler'i kızdıracak devlet tanımı

BBP Suriye'de Rojava adı altında kurulmak istenen Kürt devletinin İsrail'den bile tehlikeli ve ateist marksist olarak niteledi.

BBP'den Kürtler'i kızdıracak devlet tanımı

KOCAELİ'de çözüm süreci konusunda düzenlenen panelde konuşan BBP lideri Mustafa Destici, Suriye Kürtler'ini kızdıracak bir tanımlama yaptı. Destici, "Suriye'nin kuzeyinde kurulması planlanan devlet ateist marksist bir devlettir ve İsrail'den daha tehlikelidir" dedi.

Kocaeli'e BBP tarafından düzenlenen “Çözüm süreci mi? Bölünme süreci mi?” adlı panelde Genel Başkan Mustafa Destici'den zehir zemberek açıklamalar geldi.

ONLAR PEŞMERGE DEĞİL PKK'YDI

Destici'nin ortaya attığı bir iddia ise hayli konuşulacak türden oldu. Hatırlanacağı gibi bir ay önce Türkiye üzerinden Peşmerge'nin Kobani'ye gidişine izin verilmişti. Destici'ye göre Türkiye Peşmerge görüntüsü altında PKK'ya izin verdi.

Mustafa Destici “Sayın Cumhurbaşkanı PKK eşittir PYD diyor sonra koridor açıyor. Peşmergeler adı altında PKK’lıların geçmesine izin veriyor" iddiasında bulundu.

İSRAİL'DEN TEHLİKELİ BİR DEVLET

Suriye Kürtlerinin bağımsız bir devlet kurma isteklerine de değinen Mustafa Destici şu yorumu yaptı;

-"Orada kurulacak ateist­ Marksist bir devlettir. İsrail'den daha tehlikelidir
”.

CEM EVİ İLE CAMİ EŞ DEMEK DİNİ BÖLÜCÜLÜK

Destici, alevi açılımı konusuna değinerek Cem Evleri’nin camilerle eş değer olmasının yanlış olduğunu savundu. Destici şu ifadeleri kullandı;

-"Cem evlerini cami ile eş duruma getirmek düpedüz dini bölücülüktür. Hiçbir ehlibeyt sevdalısı din dersinden kaçmaz. Aleviliği İslam ile eş değer görmek, yeni bir din oluşturmak İslam’ı bitirir” .

HESABINI VEREMEZSİNİZ

Doğu Türkistan’da yaşanan zulümlere değinen Destici, “Nerede bir Türk­İslam devleti varsa orada bir zulüm vardır. Doğu Türkistan’daki kardeşlerimiz, bu hükümet tarafından sahipsiz bırakılmışlardır. Bu ülkenin başbakanı, cumhurbaşkanı ve dışişleri bakanına sesleniyorum. Çin zulmünden Tayland’a sığınan Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz ölürse iki elimiz yakanızda olacaktır. Suriye’den getirdiğin 300 bin Suriyeliyi güney sınırımızdan sokarken, 300 tane, bizim gardaşımız, Doğu Türkistanlı’yı zalim Çin’in insafına terk ederseniz bunun iki cihanda da hesabını veremezsiniz” dedi.

YARGI PAKETİNE KARŞIYIZ

Büyük Birlik Partisi olarak yeni yargı paketine karşı olduğunu dile getiren Destici, “Bugünde yine bir yargı paketi yolda. Yargının en üst makamlarına müdahale yapılmaya çalışılıyor. Bu adalet sisteminin köküne dinamit korumaktır. Adaletin tarafsızlığını ve bağımsızlığına müdahaledir. Biz BBP olarak bu yargı paketine karşıyız” şeklinde konuştu.

Yorumlar 63 yorum